Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali su u srijedu, 18. listopada 2023. godine, utakmicu osmine finala Hrvatskog kupa regije Zapad protiv ekipe HRK Karlovac koja se natječe u Premijer ligi. Gospićki su rukometaši, među kojima je većina rođena 2008. godine, upisala poraz i time se oprostila od natjecanja u Hrvatskom kupu za ovu sezonu.

Već od prve minute susreta bila je vidljiva igračka nadmoć ekipe iz Karlovca. Serijama od 4, odnosno 5, uzastopnih pogodaka u prvih 15 minuta susreta protivnici gospićke mladosti odvojili su se na visokih +9 (11:2). Do isteka 30. minute Gospićani su pokazali bolju igru, ali je rezultat na poluvremenu (23:9) ipak dao do znanja kako se utakmica igra protiv premijerligaša.

U nastavku susreta nastavila se odlična igra Karlovčana, a mladi su Gospićani upisali poraz rezultatom 42:15.

Bila je ovo još jedna prilika za stjecanje iskustva odigravnja vrhunskih utakmica u seniorskoj konkurenciji za pomlađenu ekipu RK „Gospić“.

RK GOSPIĆ – HRK KARLOVAC 15:42 (9:23) – Hećimović (3), Suknaić (3), Stilinović (3), Milković T. (3), Marković (2), Ratković Jo. (1), Devčić (1)