Proteklog su vikenda, 14. i 15. listopada 2023. godine, dječaci i djevojčice U13 u Rijeci odigrali prve susrete Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije.

U subotu, 14. listopada 2023. godine, rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su utakmice 2. i 5. kola protiv vršnjaka RK Viškovo i RK Zamet, dok su igračice trenerice Antonije Antić u nedjelju, 15. listopada 2023. godine, u susretima 9. i 1. kola snage odmjerile s djevojčicama ŽRK Senia i ŽRK Zamet.

Dječaci su, nažalost, upisali dva poraza dok su se djevojčice u Gospić vratile s dvije uvjerljive pobjede.

Ekipa dječaka iz Gospića, sastavljena isključivo od članova Škola rukometa iz Korenice, Udbine i Otočca, kroz utakmice županijske lige u sezoni 2023./2024. stjecati će iskustvo ligaškog natjecanja i odigravanja nekima i prvih ligaških utakmica uopće.

U susretu protiv ekipe iz Viškova već u prvih 20 minuta protivnici su se pokazali jačom ekipom od gospićkih rukometaša. Unatoč realizaciji 3 kaznena udarca, serija od 6 uzastopnih pogodaka Riječane je odvela na +6 (11:5) na poluvremenu. U nastavku su protivnici ostali čvršći i odlučniji te su serijom 9:0 potvrdili pobjedu rezultatom 23:9.

Na otvaranju susreta 5. kola ekipa Zameta napravila je nevjerojatnu 13:0 seriju koja je odradila tijek utakmice. Rezultat 17:2 i visokih -15 na poluvremenu Ličani nisu uspjeli nadoknaditi te je ostvaren poraz rezultatom 11:26.

Odlična je ovo prilika dječacima za dokazivanje i povećavanje konkurencije za ekipu koja se natječe u 1.HRL Zapad.

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 23:9 (11:5) – Jandrić (5), Grubešić (1), Matić (1), Domić (1), Tonković (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 11:26 (2:17) – Jandrić (4), Šolaja (2), Hećimović (1), Bobinac (1), Tonković (1), Ilić (1), Domić (1)

Ekipa trenerice Antić čvrstom i sigurnom igrom već je u prvom poluvremenu utakmice protiv djevojčica iz Senja postigla duplo više pogodaka i na predah otišla s rezultatom 8:4. U nastavku se nastavila kvalitetnija igra Gospićanki koje su, na krilima Mie Vukelić s 8 postignutih pogodaka, upisale pobjedu rezultatom 15:8.

Kvalitetnu igru, poglavito u obrani, iz prve utakmice mlade su Ličanke nastavile prikazivati i u drugom susretu dana. Protiv ekipe Zameta u prvih su 20 minuta, dvjema serijama od 5 i 6 uzastopnih pogodaka, stvorile prednost od +10 (14:4). Drugo je poluvrijeme donijelo nastavak odlične igre kojom je ekipa Gospića pobjedom 21:9 odnijela i druga dva boda.

ŽRK SENIA – RK GOSPIĆ 8:15 (4:8) – Vukelić (8), Balenović (4), Brkljačić (1), Andrijević (1), Luketić (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZAMET 21:9 (14:4) – Luketić (6), Vukelić (5), Balenović (3), Došen (2), Halapa (2), Blažević (1), Starčević (1), Marković (1)