Sportski centar Veli Jože u Poreču ugostio je u nedjelju, 28. siječnja 2024. godine, odigravanje utakmica 8. kola 1. HRL Zapad za dječake U13. Gospićki su dječaci snage odmjerili s ekipama RK Poreč i RK Umag. Upisavši dva pomalo iznenađujuće visoka poraza, igrači trenera Roberta Havličeka smjestili su se na 5. mjesto tablice s 9 pobjeda, 4 poraza i 18 osvojenih bodova u 13 odigranih susreta.

Kod rezultata 5:4 za Gospićane protivnička ekipa pravi seriju 3:0 što je poljuljanu mlade Ličane koji do kraja poluvremena postižu tek jedan pogodak za zaostatak od 10 pogodaka nakon prvih 20 minuta (16:6).

U nastavku su mladi gospićki rukometaši donekle „posložili“ glave i sabranijom igrom uspjeli prikazati kvalitetniju igru za poraz rezultatom 27:12.

Za dječake U13 nespecifično loša predstava nastavila se i u susretu protiv vršnjaka iz Umaga. Slaba realizacija i nesigurna obrana omogućila je protivnicima odlazak na predah s visokih +7 (11:4).

Ništa konkretnije nisu uspjeli odigrati niti posljednjih 20 minuta ovog teškog i iscrpljujućeg kola. Rezultatom 21:9 za ekipu RK Umag dječaci trenera Havličeka upisali su drugi poraz i nadamo se time završili loš niz za ovu sezonu.

RK POREČ – RK GOSPIĆ 27:12 (16:6) – Vukelić (3), Pintar (3), Brozičević (2), Sarić (2), Pajtl (1), Stručić (1)

RK GOSPIĆ – RK UMAG 9:21 (4:11) – Brozičević (2), Pajtl (2), Stručić (2), Župan (1), Pintar (1), Asić (1)