Gospićka je rukometna publika u nedjelju, 28. siječnja 2024. godine, imala priliku pogledati dvije odlične utakmice 5. kola 1. HRL Zapad djevojčica U15. Rukometašice Gospića odigrale su susrete protiv ŽRK Murvica i ŽRK Zaprešić u kojima su upisale dvije visoke pobjede s ukupnom gol razlikom +35.

Igračice trenera Vanje Antića trenutno su na 2. mjestu sa 7 pobjeda, 1 neriješenim ishodom i 2 poraza čime je osvojeno 15 bodova i ostvarena gol razlika 248:182. Samo 3 kola, odnosno 6 utakmica, prije kraja ligaške sezone izgledi za odlazak na Završnicu PH sve su veći, a djevojčice rođene 2008. i 2009. godine polako se idu prema svom cilju.

Prvo je poluvrijeme protiv ekipe Murvice djelovalo zaista nestvarno. Dvjema serijama od po 7 uzastopnih pogodaka gospićke su rukometašice već po isteku 25. minute imale visoku +13 prednost (14:1) i čak 7 igračica koje su se upisale u listu strijelaca.

Svu raskoš igre domaće ekipe pokazalo je i drugo poluvrijeme. Protiv evidentno slabijeg protivnika trener Antić imao je priliku uvesti u igru sve igračice, a one su priliku i iskoristile. Čak 20 postignutih pogodaka u drugih 25 minuta igre donijelo je Gospićankama pobjedu rezultatom 36:11.

Susret protiv djevojčica Zaprešića donio je nastavak odlične igre gospićkih rukometašica. Visoka realizacija, čvrsta obrana i vjetar u leđa s tribina obilježili su prvih 25 minuta igre u kojima su Gospićanke mrežu gola zatresle 17, a njihove protivnice tek 10 puta.

Matea Gučanin sa 7 i Marta Šulentić sa 6 postignutih pogodaka dale su najveći obol još jednoj pobjedi domaće ekipe koja je rezultatom 29:19 svladala gostujuću ekipu.

U susretu protiv ŽRK Murvica najkorisnijom igračicom proglašena je Marta Šulentić, dok je Matea Gučanin istu titulu zasluženo ponijela u utakmici protiv ŽRK Zaprešić.

RK GOSPIĆ – ŽRK MURVICA 36:11 (14:1) – Rukavina (7), Šulentić (5), Vukelić (4), Dumičić (4), Faflja (4), Pavelić (4), Gučanin (4), Kulaš (2), Borovac (1), Franić (1)

ŽRK ZAPREŠIĆ – RK GOSPIĆ 19:29 (10:17) – Gučanin (7), Šulentić (6), Vukelić (4), Rukavina (4), Dumičić (3), Kulaš (3), Franić (1), Pavelić (1)