Dom Sportova Mate Parlov u Puli ugostio je u nedjelju, 21. svibnja 2023. godine, posljednje, 8. kolo Lige za prvaka 1. HRL Zapad u kojem su dječaci U15 Rukometnog kluba „Gospić“ igrali protiv RK Arena Pula i RK Rudar Adria Oil. Za odlazak na Završnicu PH igračima trenera Roberta Havličeka trebale su obje pobjede, ali i pobjeda igrača Senja protiv momčadi Rudara. Nažalost, RK Senj nije uspio poraziti Istrijane, a Gospićani su u kasnijim utakmicama koje nisu imale rezultatskog značaja poraženi od obje istarske momčadi.

Iako su prije tri kola šanse za plasman među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj bile velike, mladi su Gospićani s nekoliko poraza s minimalnom gol razlikom u ključnim utakmicama propustili odlazak u Poreč. U ukupnom poretku nalaze se na 5. mjestu, a u 21 odigranoj utakmici ostvarili su 10 pobjeda, 1 neriješeni rezultat i 10 poraza, te gol razliku 469:459.

U utakmicu protiv ekipe iz Pule Gospićani su ušli čvrsto, ali su igrači Arene odgovorili istom mjerom. Prvo poluvrijeme obje su momčadi bile igrački i rezultatski izjednačene pa se na predah otišlo rezultatom 11:11.

Nastavak susreta Gospićani su otvorili serijom 3 uzastopna pogotka i time prešli u vodstvo (14:12). Nakon 27. minute došlo je do teže ozljede Vedrana Hećimovića što je potreslo njegove suigrače i dalo igračima Arene priliku da serijom 3:0 dođu u prednost. Po isteku 40. minute protivnička momčad uspjela je realizirati slobodni udarac i time pobijedila rezultatom 22:20.

Posljednju utakmicu 1. HRL Zapad bila je u potpunosti u znaku igrača Rudara. Već je po isteku prvih 20. minuta istarska ekipa imala visoku +7 prednost (14:7) da bi konačni rezultat iznosio 25:13.

RK GOSPIĆ – RK ARENA PULA 20:22 (11:11) – Hećimović (5), Stilinović (4), Bukovac (2), Borovac (2), Milković (2), Marković (2), Jergović (2), Koljđeraj (1)

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 25:13 (14:7) – Stilinović (9), Bukovac (1), Tonković Javorina (1), Koljđeraj (1), Milković (1)