Na novu prijateljsku utakmicu otputovali smo 4.2.2014. godine u Brežice na noge Slovenskog drugoligaša koji trenutno zauzima 4. poziciju na ljestvici sa željom za ulaskom u viši rang natjecanja.

U ekipi zbog školskih i privatnih obveza nije bilo Klaudija Bašića, Ivana Brajkovića, Ante Troskota, Stjepana Pauna, Nikole Šimunića, Marka Brkljačića i Igora Radakovića.

Utakmicu (3×20 minuta) unatoč brojnim promašajima i propusnoj obrani u prvih 15 minuta držimo u egalu (10:8). Sljedećih 20 minuta igramo “toplo-hladno” te nakon vodstva domaćina 20:13 smanjujemo na -5, te pri rezultatu 22:17 ulazimo u 3/3 utakmice. Manjak snage, koncentracije i rotacije igrača koštao nas je velikog pada u igri i visokog poraza (36:22).

Vrlo dobri su bili golmani Kolačević i Alić, a najprecizniji Marijan i Ivan Jelić s po 6 postignutih golova.