Ligaške obveze u okviru 1. HRL zapad dječaka U13 polako dolaze kraju, a forma mladih Gospićana sve je bolja i bolja. Susreti 10. kruga protiv RK Umag i RK Novigrad odigrani su u Novigradu u subotu, 2. travnja 2022. godine, čime su ispred ekipe i do ostvarenja zacrtanog cilja (završetak natjecanja sa stopostotnim učinkom) ostale još samo dvije utakmice.

Iako je ekipa Umaga bila u krugu ekipa koje se bore za plasman na državnu završnicu rukometaši trenera Vanje Antića pravim su pristupom bili i više nego uvjerljivi, kao i u susretu protiv nešto mlađih igrača Novigrada. Ukupna gol razlika +35 u kojoj su se svi igrači u svakoj utakmici upisali u listu strijelaca učinila je ovo dugačko putovanje još jednim lijepim i veselim rukometnim izletom.

RK UMAG – RK GOSPIĆ 18:33 (6:20) – Ratković (6), Stilinović (4), Jamičić (3), Milković (3), Borovac I. (3), Sertić (3), Maras (3), Marković Ml. (3), Jergović (2), Tonković Javorina (2), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ – RK NOVIGRAD 33:13 (14:6) – Maras (6), Sertić (6), Jamičić (5), Stilinović (4), Ratković (3), Marković Ml. (2), Borovac I. (2), Milković (2), Borovac L. (1), Jergović M. (1), Tonković Javorina (1)