Riječki SRC 3. Maj ugostio je dječake U15 RK „Gospić“, RK Dubovac Gaza i MRK Kozala 2 u susretima 3. i 6. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije. Igrači trenera Roberta Havličeka ostvarili su jedan poraz i jedan neriješeni ishod čime su na svoj konto upisali 1 bod.

Osvojeni bod možda izgleda mršav plijen, no ekipa sastavljena od igrača čije vrijeme tek dolazi pokazala je odličnu igru i veliku perspektivu.

Prvo poluvrijeme utakmice protiv rukometaša Dubovca obje su momčadi bile rezultatski izjednačene a kod odlaska na predah protivnici su imali minimalnu prednost od +1 (9:8).

U nastavku igre Gospićani nisu uspjeli nastaviti parirati u ovom susretu favoriziranim Dubovčanima koji su dvjema serijama od 3:0 u 12. i 15. minuti otišli na +5 (17:12) i do kraja utakmice svoju prednost povećavaju na konačnih +7 (23:16).

Utakmica protiv rukometaša Kozale 2 bila je od prve minute čvrsta i borbena. Tome svjedoči 5 kaznenih udaraca dosuđenih u prvom poluvremenu koje je stopostotno realizirao odlični Tomo Milković. Serijom 4:0 u 11. minuti Gospićani su stekli prednost i završili poluvrijeme rezultatom 9:7.

Na samom početku drugog poluvremena, u 21. minuti, Riječani su 5:0 serijom prešli u vodstvo (13:10). Ličane to nije pokolebalo te su kvalitetnom igrom dostigli rezultatsku prednost protivnika i do kraja susreta odigrali rezultatski izjednačenu utakmicu koja je završila neodlučnim ishodom i rezultatom 21:21.

Mlada ekipa trenera Havličeka, kojoj utakmice u ligi Primorsko-goranske županije služe za razvoj, na trenutnoj tablici zauzima 7. mjesto sa 6 odigranih susreta, 2 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 3 poraza i 5 osvojenih bodova.

RK DUBOVAC GAZA – RK GOSPIĆ 23:16 (9:8) – Milković (6), Borovac L. (3), Jerković (2), Borovac I. (2), Koljđeraj (1), Jergović (1), Andrijević (1)

MRK KOZALA 2 – RK GOSPIĆ 21:21 (7:9) – Milković (11), Borovac L. (4), Borovac I. (3), Jergović (2), Jerković (1)