Novu tešku utakmicu 1. HRL jug u okviru 13. kola odigrali su seniori Rukometnog kluba “Gospić” u petak, 25. veljače 2022. godine, u Zadru. Kompletna ekipa trenera Antića odlično je ušla u utakmicu, pogotcima Markića i Krmpotića povela 4:2 , no s dva uzastopna isključenja Zadrani dobivaju i iskorištavaju 4 minute igrača više te 5:0 serijom odlaze na 7:4 u 13. minuti utakmice.

Brojne dvojbene odluke daju domaćinu veliki vjetar u leđa, a razlika se polako penje, najprije do plus 5 u 21., a do kraja poluvremena i do plus 7 (19:12). Nisu igrači Gospića u tom periodu imali prave reakcije, te se previše snage usmjeravalo na krive stvari što je oduzimalo koncentraciju u veoma bitnim trenucima i protivniku omogućilo da kroz utakmicu plovi lakše nego što se očekivalo.

Ništa nije bilo izgubljeno nakon prvog poluvremena što su gospićki rukometaši i pokazali. Vrlo dobrim ulaskom u nastavak već su u 32. minuti Markić jednim i Krmpotić dvama pogotcima smanjili zaostatak na 20:15, no nemoguće je bilo rezultatski se u ovoj utakmici približiti rastrčanim Zadranima koji su iz minute u minutu iskorištavali sve što im se ponudilo i u 44. minuti došli do +10 (30:20) čime je utakmica rezultatski bila zaključena. Posljednja četvrtina susreta prošla je u revijalnom tonu u kojem domaćin dolazi do pobjede 40:28.

Bio je ovo poraz koji je ekipu zadržao na 10. mjestu ljestvice koje u ovom trenutku osigurava opstanak u prvoligaško društvu.

RK ZADAR 1954 – RK GOSPIĆ 40:28 (19:12) – Markić (12), Petrović (8), Krmpotić (4), Cvjetković (2), Kovačević (1), Pavelić (1)