Drugi dio sezone 2. HRL Zapad nije dobro počeo za seniore RK „Gospić“. U 10. kolu spomenute lige, igrači trenera Roberta Havličeka, upisali su poraz protiv MRK 28. April koji ih je zadržao na 10. mjestu ukupnog poretka sa 4 boda u 10 odigranih utakmica.

Neizvjesnih 15 minuta prvoga dijela susreta dalo je naslutiti čvrstu i napetu utakmicu. Međutim, kraj poluvremena donio je pad u igri rukometaša Gospića koji su razigrani domaćini serijom od 5:0 i iskoristili za prednost po isteku 30. minute rezultatom 17:12.

Lošiji period igre kod ulasku u drugih 30 minuta domaćini su iskoristili i novom serijom 5:0 povećali prednost na +9 (25:14). Uslijedila je bolja igra mladih gospićkih rukometaša ali je bilo teško rezultatski se približiti domaćinu. Snage ni vremena za preokret više nije bilo te je utakmica završila rezultatom 36:26 za MRK 28. April.

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ 36:26 (17:12) – Milković P. (6), Marković (5), Pavelić (3), Suknaić (3), Stilinović (2), Jergović I. (2), Hećimović (2), Jergović M. (1), Milković T. (1), Jelić (1)