U subotu, 22. listopada 2022. godine, odigrana je utakmica 4. kola 2. HRL Zapad između RK Gospić i RK Dubovac–Gaza. Bila je to utakmica kakva se u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću već neko vrijeme nije odigrala. Napetost igre razbijalo je glasno navijanje prepunih tribina i podrška kakvu su rukometaši Gospića u potpunosti i zaslužili. Iako je susret bio velika igra živaca, kako za igrače tako i za navijače, završio je pobjedom domaćina i velikim slavljem.

Već u prvom poluvremenu dalo se naslutiti kako će rezultat biti neizvjestan sve do samoga kraja. Igrači domaće momčadi u igru su ušli čvrsto, ali ni protivnici nisu zaostajali. U 22. minuti susreta Gospićani su se „odlijepili“ na +2, što su gosti popratili serijom 3:0 i ponovno okrenuli rezultat u svoju korist. Još jednom serijom od 4:0 mlada momčad Dubovac–Gaze odnijela je prednost i na predah otišla pri vodstvu 17:15.

Drugo poluvrijeme donijelo je još čvršću i agresivniju igru obje momčadi čemu svjedoči čak 7 dosuđenih sedmeraca.

Sve do 46. minute domaći su igrači bili u zaostatku do maksimalno 3 pogotka razlike, no odličnom igrom Cvjetković, te čvrstom obranom na čelu s vratarima Nekićem koji je u ključnim trenucima obranio sedmerac gostiju, a kasnije i Kolačevićem, u 46. minuti Gospićani prelaze u vodstvo 25:23. Do samog završetka susreta rezultat je bio neizvjestan, a publika na nogama. U 59. minuti susreta Jelić zabija pogodak za +2 čime je zaključio utakmicu u kojoj su rukometaši RK “Gospić” odnijeli pobjedu rezultatom 29:28.

Najefikasniji igrači bili su Cvjetković i Jelić s 11, odnosno 10 postignutih pogodaka.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC–GAZA – 29:28 (15:17) – Cvjetković (11), Jelić (10), Krmpotić (2), Matulović (2), Pavelić (2), Suknaić (1), Merhar (1)