Djevojčice U11 (2011./2012. godište) i U14 (2008./2009. godište) Rukometnog kluba „Gospić“ putovale su u subotu, 22. listopada 2022. godine, u Rijeku gdje su se igrale utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko – goranske županije.

Prijepodnevni termini odigravanja utakmica pripali su igračicama U11 trenerice Antonije Matić, koje su odigrale susrete protiv vršnjakinja ŽRK Senia i RK Rab. Iako su ove sezone premijerno ušle u ligaška natjecanja velikog rukometa, u obe su utakmice rukometašice Gospića bile dominantne i premoćno pobijedile svoje protivnice. Protiv županijskih konkurentica iz Senja do 26. minuta nisu primile pogodak, a na krilima Mie Vukelić i Petre Balenović odnijele su pobjedu s visokih 15:2.

Druga je utakmica također u potpunosti bila u znaku Gospićkih djevojčica. Igračice RK Rab odigrale su susret bez postignutog pogotka. Odlična igra donijela je pobjedu 18:0.

RK GOSPIĆ – ŽRK SENIA 15:2 (10:0) – Balenović (7), Vukelić (7), Brkljačić (1)

RK RAB – RK GOSPIĆ 0:18 (0:10) – Vukelić (6), Balenović (5), Brkljačić (3), Došen (2), Svetić – Balenović (1), Hećimović (1)

„Kraljice šoka“ odigrale su utakmice protiv RK Omišalj i ŽRK Vinodol. Igračice trenera Vanje Antića ostvarile su polovičan uspjeh pobjedom protiv Omišlja i porazom protiv Vinodola. U prvi susret protiv vršnjakinja iz Omišlja krenule su Gospićanke serijom 5:0. Čvrsta igra donijela je na poluvremenu prednost od 6 pogodaka, odnosno rezultat 14:8. Nakon predaha nastavila se odlična igra Gospića. Završni golovi najbolje igračice susreta Anje Rukavine donijeli su pobjedu RK Gospića rezultatom 22:18.

Susret protiv ŽRK Vinodol bio je obilježen odličnom, čvrstom i borbenom obrambenom igrom Gospićanki, ali i početničkim greškama u brojnim tranzicijama koje su protivnicama davale duple, pa i troduple napade. Prvo poluvrijeme uspjele su djevojčice trenera Antića završiti rezultatom 8:5, no nastavak neiskorištenih prilika za brze i lagane pogotke Gospićanke obrambeno više nisu uspijevale nadoknaditi. Djevojčice Vinodola objeručke su iskoristile veliki broj ponovljenih napada i serijom 4:0 okrenule rezultat u svoju korist. Ličanke su se držale čvrsto do 32. minute nakon čega protivnice preuzimaju vodstvo i završnom serijom 3:0 dolaze do pobjede 15:11.

Unatoč porazu djevojčice su prikazale pravu modernu obranu čiji se benefiti u treninzima koji slijede moraju učiti iskoristiti.

RK GOSPIĆ – RK OMIŠALJ 22:18 (14:8) – Rukavina (8), Ivančić (4), Gučanin (3), Vukelić (3), Kulaš (2), Holjevac (1), Franić (1)

ŽRK VINODOL – RK GOSPIĆ 15:11 (5:8) – Rukavina (3), Holjevac (3), Vukelić (2), Ivančić (2), Gergi (1)