Nova rukometna sezona na samom je početku, a na policama Rukometnog kluba „Gospić“ već sjaji srebrna medalja.

Dječaci rođeni 2009., 2010. i 2011. godine otputovali su, 3. listopada 2023. godine, u Cazin (BIH) na 3. Međunarodni rukometni turnir „Cepelin kup 2023.“. Iako treninzi još nisu ni počeli mladi su Ličani u više nego okrnjenom sastavu pokazali kako ljetna pauza nije previše utjecala na njihovu fizičku spremu i rukometnu kvalitetu.

U kategoriji dječaka 2009. godišta natjecale su se tri ekipe, Rukometni klub „Bijeljina“, Rukometni klub „Cepelin“ i Rukometni klub „Gospić“.

U dvije odigrane utakmice Gospićani su upisali po jednu pobjedu i poraz, dok je ekipa RK „Bijeljina“ s dvije pobjede zauzela 1. mjesto na turniru.

Uz ekipno srebro Gospićana individualnu je nagradu najboljeg igrača turnira odličnom igrom u potpunosti zaslužio Mateo Tonković Javorina.

Matija Bukovac i Vedran Hećimović, članovi Rukometnog kluba „Gospić“, pozvani su sudjelovati na spomenutom turniru kao dio sudačke ekipe i taj su poziv obojica prihvatili.

REZULTATI

RK Gospić – RK Bijeljina 14:21