Ligaško natjecanje je iza nas, a mladi rukometaši Gospića rođeni 2008./2009. godine okončali su ga s maksimalnim učinkom od 17 pobjeda u 17 odigranih utakmica što im je donijelo privilegiju sudjelovanja na državnoj završnici 20 najboljih ekipa Hrvatske spomenutog godišta koje se od 16. do 19. svibnja 2022. godine odigrava u Poreču.

Sedam dana prije spomenute završnice idealno je vrijeme za posljednje provjere i uigravanje za što su Gospićani iskoristili 11 izdanje turnira Mali Uskok koji se održao u Senju tijekom nedjelje, 8. svibnja 2022. godine. Sudjelovanje su uz Gospićane i domaćina potvrdili MRK Kozala, RK Mornar-Crikvenica, RK Poreč i RK Zadar 2013 koji su bili podijeljeni u 2 skupine.

Rukometaši trenera Vanje Antića uvodnim su grupnim pobjedama u regularnom dijelu protiv Kozale i Poreča osvojili prvo mjesto u skupini.

Polufinalna pobjeda protiv domaćina Senja činilo se da neće doći u pitanje, no dosta loša reakcija u drugom dijelu utakmice odvela je gospićke rukometaše u rulet sedmeraca u kojem su nakon dvije fantastične reakcije golmana Korečića u osmom krugu osigurali borbu za zlatnu medalju protiv starih znanaca iz Zadra.

Četvrta utakmica, pokazalo se, bila je previše za obje ekipe koje su vidno umorne jedva čekale završetak. Ipak, neizvjesnost je trajala do samoga kraja te je pobjednik odlučen nakon još jednog ruleta sedmeraca. Zadar se pokazao uspješnijim, no u Gospić odlazi srebro uz vidljiv prostor napretka koji se očekuje na završnom turniru sezone 2021./2022.

Čestitke cijeloj ekipi, te Korečiću koji je proglašen najboljim golmanom turnira.

GRUPA

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 18:14

RK GOSPIĆ – RK POREČ 14:12

POLUFINALE

RK SENJ – RK GOSPIĆ p20:21 (13:13)

FINALE

RK ZADAR 2013 – RK GOSPIĆ p17:15 (14:14)