Iako je Gradska sportska dvorana u Gospiću trebala ugostiti Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske u rukometu 2022. godine, domaćinstvo se, uslijed prenamjene dvorane u prihvatni centar izbjeglica iz Ukrajine, u ponedjeljak, 14. ožujka 2022. godine, odigralo u Senju.

Natjecalo se u kategorijama dječaka i djevojčica u konkurenciji 5. i 6. razreda, te 7. i 8. razreda, a OŠ dr. Jure Turića (Gospić) i OŠ S.S. Kranjčevića (Senj) složile su ekipe svojih najboljih rukometaša i rukometašica.

Svi članovi navedenih ekipa bili su ujedno i članovi Rukometnog kluba “Gospić”, a odličan rad i kvalitetno treniranje prikazali su i na terenu gdje su u četiri odigrane utakmice ostvarili isto toliko pobjeda te se plasirali u daljnju fazu natjecanja.

Dječacima i djevojčicama 5. i 6. razreda slijedi faza regionalnog natjecanja, dok su rukometeši i rukometašice 7. i 8. razreda izborili direktan plasman na državnu završnicu koja se od 25.-27. ožujka 2022. godine održava u Poreču.

Čestitke gospićkim rukometašima i učenicima OŠ dr. Jure Turića na odličnim rukometnim uspjesima.

REZULTATI

5. I 6. RAZREDI

Dječaci: OŠ S.S. KRANJČEVIĆ – OŠ DR. JURE TURIĆ 3:32 (2:16) – Sertić (10), Tomljenović (7), Stručić (7), Asić (4), Pajtl (1), Ratković (1), Sarić (1), Duić (1)

Djevojčice: OŠ DR. JURE TURIĆ – OŠ S.S. KRANJČEVIĆ 20:11 (9:6) – Ivančić (16), Fajdić (2), Maras (1), Vukelić (1)

7. i 8. RAZREDI

Dječaci: OŠ DR. JURE TURIĆ – OŠ S.S. KRANJČEVIĆ 19:14 (10:7) – Hećimović (9), Borovac L. (4), Bukovac (3), Stilinović (2), Sertić (1)

Djevojčice: OŠ S.S. KRANJČEVIĆ – OŠ DR. JURE TURIĆ 4:18 (3:9) – Rukavina (7), Ivančić (6), Franić (4), Kulaš (1)