Danas, 26.11.2014. godine, je na rasporedu 1. dio – predavanje odgajateljima, učiteljima i profesorima, a u budućnosti će se odraditi i “otvorena” predavanja, tj. predavanja za roditeje i djecu. Nakon jednog “bezazlenog” razgovora, Društvo naša djeca Gospić (DND Gospić) i Rukometni klub “Gospić” krenuli su, za osnovnoškolce od 5. do 8. razreda, organizirati predavanje/radionicu o dobrim i lošim navikama u prehrani. Kontaktirani su određeni predavači (pozivnica) te je cijela ideja osovljena na puno veće noge.


Kreće se od predavanja odgajateljima u vrtiću, učiteljima OŠ i profesorima SŠ koji bi kasnije odradili prezentaciju roditeljima djece svoga razreda, a naposlijetku dolaze predavanja pred djecom. “Tjelesnjaci” su napravili mjerenja na učenicima (BMI, BODY FAT), koja će se uspoređivati s podacima cijele Ličko-senjske županije, jelovnik školske kuhinje je na “unaprijeđenju”.