Cilj zdravstvenog sustava je educirati što više ljudi za korištenje AVD-a (automatski vanjski defibrilator) kako bi bili obučeni za kvalitetno reagiranje i pomaganje ljudima ne samo na sportskim terenima nego i u svakodnevnom životu, na cesti, plaži i sl.

U sustav obuke uključio se i Rukometni klub “Gospić” jer treneri na svojim leđima svakodnevno imaju obavezu i odgovornost prema svim svojim članovima, ali i osobama društva koje ih okružuje.

U prvom terminu polaganja, u petak, 21. travnja 2023. godine, na tečaju su prisustvovali treneri Marko Mataija, Antonija Matić, Robert Havliček, Antonija Pavelić, Zvonimir Knežević, Mate Pavelić, Sanela Perišić i Vanja Antić, neki su polagali prvi puta, a neki samo ponovili već ranije stečeno znanje.

Zahvaljujemo Zavodu za hitnu medicinu Ličko-senjske županije i predavačici Sanji Matanović na organizaciji ovog tečaja.