Subota, 10. prosinca 2022. godine, bila je rezervirana za odigravanje susreta Lige rukometnog saveza Primorsko-goranske županije u Rijeci.

Djevojčice U11 odmjerile su svoje stečeno rukometno znanje s vršnjakinjama RK Pećine i RK Liburnija–Opatija, dok su one starije djevojčice, U14, igrale utakmice protiv RK Liburnija–Opatija i ŽRK Zamet.

Igračice trenerice Antonije Matić kući su donijele nova 4 boda, dok su one trenera Vanje Antića upisale po jednu pobjedu i poraz.

U susretu protiv Pećina, rukometašice U11 Gospića bile su vidno nadmoćne. U prvom su dijelu postigle 10 pogodaka, dok su protivnice uspjele tek jednom proći čvrstu obranu malenih Ličanki. Na predah se otišlo s visokih 10:1. U nastavku utakmice Gospićanke su zadržale kvalitetnu igru, ali su i Riječanke bile konkretnije, no stečenu prednost nisu uspjele dostići pa je susret završio rezultatom 19:6.

Protivnicama u drugom susretu, mladim Opatijkama, igračice RK Gospić dozvolile su tek jedan pogodak u odigranih 30 minuta susreta. Djevojčice trenerice Antonije Matić su gotovo svaku loptu upućenu na gol upisale kao pogodak i utakmicu privele kraju s visokih 19:1.

Djevojčice U11 na tablici trenutno zauzimaju 1. mjesto, sa 4 odigrane utakmice, 4 pobjede i 8 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – RK PEĆINE 19:6 (10:1) – Vukelić (4), Brkljačić (4), Balenović (4), Došen (3), Svetić – Balenović (3), Dujmović (1)

RK LIBURNIJA–OPATIJA – RK GOSPIĆ 1:19 (0:12) – Vukelić (7), Brkljačić (3), Došen (3), Dujmović (2), Svetić – Balenović (2), Marković (1), Balenović (1)

Starije djevojčice, one 2008. i 2009. godišta, odigrale su dvije puno tvrđe utakmice od svojih mlađih klupskih prijateljica.

Utakmica protiv RK Liburnija–Opatija u prvom je dijelu plovila ka sigurnoj pobjedi Gospićkih rukometašica. Igrale su kvalitetan i konkretan rukomet, te na poluvremenu ostavile protivnice na -5 (13:8). U nastavku su gospićke rukometašice propustile veliki broj prilika za povećanje vodstva na 7-8 pogodaka razlike što su igračice iz Opatije iskoristile i utakmicu učinile neizvjesnom do posljednje sekunde. U zadnjoj minuti pucala su se dva sedmerca od kojih je Nika Ivančić svoj realizirala dok suparnička igračica nije i time je ekipa Rukometnog kluba „Gospić“ odnijela pobjedu rezultatom 21:20.

Prvih pet minuta susreta protiv rukometašica Zameta djevojčice trenera Vanje Antića igrale su ravnopravno, ali tada su protivnice serijom 3:0 ostvarile prednost koja je do kraja poluvremena narasla na +5 (14:9). Nastavak je donio čvrstu igru Riječanki, ali i upornost Gospićanki, koje unatoč rezultatskoj prednosti nisu odustajale od daljnjeg uigravanja. Ipak dvjema serijama od 4:0 i 3:0 nakon 30. minute susreta protivnice su povećale prednost do konačnih 29:17.

U ukupnom poretku djevojčice U14 zauzimaju 2. mjesto, sa 6 odigranih utakmica, 4 pobjede, 2 poraza i 8 upisanih bodova.

RK LIBURNIJA–OPATIJA – RK GOSPIĆ 20:21 (8:13) – Ivančić (7), Rukavina (5), Kulaš (4), Franić (3), Vukelić (1), Gučanin (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZAMET 17:29 (9:14) – Vukelić (6), Ivančić (3), Gučanin (3), Šulentić (2), Rukavina (2), Franić (1)