Protekla dva vikenda bila su vrlo aktivna za sve ekipe Rukometnog kluba „Gospić“, pa tako i za dječake U13. U subotu, 3. prosinca 2022. godine, odigrane su utakmice 4. i 6. kola Lige rukometnog saveza Primorsko-goranske županije u Rijeci protiv RK Čavle iz Rijeke i PŠR iz Crikvenice, dok su u nedjelju, 11. prosinca 2022. godine, u Umagu odigrali susrete 6. kola 1. HRL Zapad protiv RK Poreč i RK Umag. Mladi rukometaši trenera Ivana Jelića upisali su po 3 boda u svakoj od spomenutih liga.

U županijskoj ligi rukometaši Gospića ostvarili su pobjedu protiv ekipe PŠR rezultatom 28:14. Bio je to susret u kojem pobjeda veoma oslabljene ekipe Gospića niti u jednom trenutku nije došla u pitanje, no službeni zapisnik nažalost nije dostupan.

Utakmica protiv RK Čavle svih je 40 minuta bila potpuno izjednačena. Cijeli susret igralo se „gol za gol“ i neizvjesnost rezultata je bila prisutna sve do 36. minute kada su protivnici prvi puta otišli na +2 (15:13), ali su Gospićani brzom serijom od 2:0 vratili rezultat u „egal“ i završili utakmicu rezultatom 15:15.

U ukupnom poretku Lige rukometnog saveza Primorsko-goranske županije dječaci U13 su na 3. mjestu, sa 4 odigrane utakmice, 2 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 1 porazom i 5 osvojenih bodova.

U prvom poluvremenu susreta 1.HRL Zapad protiv RK Poreč protivnički igrači bili su u minimalnoj prednosti do samoga kraja prvog poluvremena kada su mladi rukometaši Gospića serijom 2:0 uspjeli na poluvrijeme otići pri izjednačenom rezultatu 11:11. U nastavku utakmice Gospićani su, ovoga puta, serijom 6:3 preuzeli vodstvo (17:14), a bolju igru zadržali su do posljednjeg sunčevog zvižduka, te ostvarili pobjedu rezultatom 25:21.

Iako su u susret protiv Umaga Jelićevi igrači ušli čvršće od protivnika na odmor se otišlo pri vodstvu Ličana 14:13. U drugom dijelu utakmice obje su momčadi pokazale kvalitetnu igru, te su ekipe neodlučenim rezultatom 22:22 podijelili bodove.

REZULTATI

LIGA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 15:15 (6:6) – Tomljenović (4), Černušak (4), Stručić (3), Murgić (2), Jandrić (2)

PŠR – RK GOSPIĆ 14:28

1.HRL ZAPAD

RK POREČ – RK GOSPIĆ 21:25 (11:11) – Stručić (8), Tonković Javorina (6), Duić (5), Sertić (2), Maras (2), Tomljenović (1), Jurčić (1)

RK GOSPIĆ – RK UMAG 22:22 (14:13) – Tonković Javorina (6), Maras (5), Sertić (4), Duić (3), Tomljenović (3), Stručić (1)