Gradska sportska dvorana u Gospiću ugostila je u subotu, 3. prosinca 2022. godine, rukometaše Senja i Ogulina koji su protiv dječaka U15 Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali utakmice 6., te rukometaše Raba s kojim se igralo zaostalo 1. kolo 1. HRL Zapad. Bile su to utakmice u kojima se mogla vidjeti plejada golova i kvaliteta igre, kao i širina izbora igrača trenera Roberta Havličeka. Gospićani su odnijeli pobjede u sva tri susreta i tako na svoj konto upisali novih 6 bodova.

Prva utakmica na rasporedu bila je županijski derbi protiv Senja koji uvijek donosi malu dozu nervoze među igrače svih uzrasta. Prvo se poluvrijeme igralo tvrdo i izjednačeno sve do 15. minute kada su rukometaši Gospića napravili seriju 4:0 i do predaha podigli razliku na +4 (11:7). U drugom su dijelu susreta gospićki rukometaši nastavili s boljom i odlučnijom igramo koja im je do kraja utakmice donijela prednost od visokih 8 pogodaka (20:14).

Početak susreta protiv RK Ogulin djelovao je pomalo nesigurno sve do 12. minute u kojoj su Ogulinčani imali minimalnu prednost od +1 (6:5), ali tada su Gospićani serijom 5:0 okrenuli „vodu na svoj mlin“. Poluvrijeme je završilo rezultatom 13:9. U nastavku utakmice gosti su pratili tempo domaćina, no nakon 27. minute i serije rukometaša Gospića od 7 pogodaka bilo je jasno da će pobjeda otići u ruke ekipe trenera Havličeka. Konačna pobjeda 29:17 i više je nego zaslužena.

Ekipa RK Arba Rab odigrala je utakmicu desetkovana ozljedama što je domaćinima dalo priliku za visoku rezultatsku razliku pa je tako već na kraju prvog poluvremena ista iznosila +11 (17:6). U nastavku susreta igrači s Raba uspjeli su postići dva brza pogotka, da bi Gospićani nakon 26. minute serijom 10:0 i završili utakmicu rezultatom 28:8.

Nakon upisanih bodova ovih triju susreta dječaci U15 zauzimaju 3. mjesto, s 9 odigranih utakmica, 8 pobjeda, 1 porazom i 16 osvojenih bodova.

RK SENJ – RK GOSPIĆ 12:20 (7:11) – Hećimović (7), Bukovac (3), Stilinović (3), Milković (3), Jergović (2), Borovac L. (1), Ratković Jo. (1)

RK GOSPIĆ – RK OGULIN 29:17 (13:9) – Hećimović (5), Stilinović (5), Borovac I. (4), Milković (4), Jergović (3), Borovac L. (3), Ratković Jo. (2), Bukovac (1), Koljđeraj (1), Marković (1)

RK GOSPIĆ – MRK ARBA RAB 28:8 (17:6) – Hećimović (5), Koljđeraj (4), Milković (4), Borovac L. (3), Ratković L (2), Stilinović (2), Jergović (2), Jerković (2), Borovac I. (1), Ratković Jo. (1), Mahmutović (1), Andrijević (1)