Najmlađa ekipa dječaka Rukometnog kluba „Gospić“ koja sudjeluje u ligaškim natjecanjima putovala je u nedjelju, 4. prosinca 2022. godine, u Labin gdje je odigrala utakmice 4. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Rudar Adria Oil i RK Rovinj. Obe su se protivničke momčadi pokazale prejake za igrače trenera Mateja Udiljka koji su se kući vratili bez upisanih bodova.

Rukometaši Rudara u utakmicu su ušli čvrsto i nisu davali Gospićanima puno prostora za igru te se predah se otišlo rezultatom 12:3. Nastavak su maleni Ličani otvorili serijom 3:0, no protivnici ipak dolaze do prednosti koja se do posljednjeg sučevog zvižduka popela na +10 (21:11).

Protiv RK Rovinj rukometaši trenera Udiljka odigrali su odlično prvo poluvrijeme. Parirali su protivnicima i na predah otišli sa minimalnim zaostatkom (7:8). U drugom su poluvremenu Rovinjani napravili početnu seriju 4:0, ali su se Gospićani, na krilima odličnog Milana Pintar (5 uzastopnih pogodaka), ponovno vratili na -1 (12:13). Nažalost, nakon 30. minute protivnici su iskoristili pad koncentracije gospićkih rukometaša i napravili veliku seriju od 8:0 koja im je osigurala pobjedu rezultatom 21:12.

Unatoč porazima napredak u igri je oku vidljiv, no ispred trenera i ekipe je još puno rada.

U svojoj premijeri na ligaškoj sceni dječaci U11 trenutno se nalaze na 10. mjestu tablice ukupnog poretka, sa 6 odigranih utakmica, 5 poraza, 1 neriješenim rezultatom i 1 osvojenim bodom.

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 21:11 (12:3) – Mahmutović (3), Pintar (3), Matić (2), Borovac (1), Šolaja (1), Maras R. (1)

RK GOSPIĆ – RK ROVINJ 12:21 (7:8) – Pintar (7), Umiljenović (2), Hećimović (2), Matić (1)