Proteklog su vikenda, odnosno u nedjelju, 1. listopada 2023. godine, djevojčice U15 u Zaprešiću odigrale susrete 1. kola 1. HRL Zapad, a visoke pobjede protiv vršnjakinja ŽRK Umag i ŽRK Poreč osigurale su im prva 4 boda i trenutno vodeću poziciju u ukupnom poretku.

Visoka serija od čak 6 uzastopnih pogodaka nakon 3. minute susreta protiv djevojčica iz Umaga dala je naslutiti kako će igra gospićkih rukometašica biti kvalitetna. Unatoč otporu Istrijanki Gospićanke su do kraja prvog poluvremena u mrežu spremile 14 pogodaka, dok su protivnice istu priliku iskoristile tek 7 puta.

Na krilima odlične ekipe Nike Ivančić, koja je u drugih 20 minuta utakmice postigla čak 8 od ukupnih 11 svojih pogodaka, Gospićanke su visoko vodstvo s poluvremena dodatno povećale i utakmicu završile pobjedom 30:20.

Utakmica protiv vidno slabije ekipe Poreča dala je treneru Vanji Antiću priliku provjeriti širinu svoje klupe. Izmjene i priliku za postići pogodak iskoristile su gotovo sve gospićke igračice. Već je na isteku 20. minute rezultat bio visokih +8 (12:4) za Gospićanke.

U drugom poluvremenu nastavila se sigurna i odlučna igra Ličanki koje su do kraja susreta postigle 30, a njihove protivnice tek 11 pogodaka.

Najkorisnijom igračicom u utakmici protiv ŽRK Umag proglašena je Nika Ivančić na poziciji lijeve vanjske igračice, dok je golmanica Josipa Štimac istu titulu ponijela iz susreta protiv ŽRK Poreč.

Svoje prve službene utakmice u dresu Rukometnog kluba „Gospić“ odigrale su Lara Dumičić i Dorotea Faflja, pojačanja iz RK Rab, te pokazale da će ekipi, u sezoni koja je tek počela, donijeti dodatnu kvalitetu na terenu i izvan njega.

ŽRK UMAG – RK GOSPIĆ 20:30 (7:14) – Ivančić (11), Dumičić (5), Vukelić (4), Rukavina (4), Gučanin (3), Kulaš (1), Borovac (1), Faflja (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK POREČ 30:11 (12:4) – Rukavina (6), Ivančić (5), Vukelić (4), Dumičić (4), Kulaš (3), Šulentić (3), Borovac (2), Šubarić (1), Pavelić (1), Gučanin (1)