Dječaci U11 odigrali su u subotu, 30. rujna 2023. godine, u Ogulinu utakmice prva dva kola 1. HRL Zapad. Prve su na rasporedu bile utakmice 2. kola protiv RK Poreč i RK Umag, dok su nakon njih odmjerili snage protiv RK Ogulin u susretu 1. kola. Jedna pobjeda i dva poraza bila su dovoljna za smjestiti se na 7. mjesto ukupnog poretka.

Iako su susret protiv rukometaša Poreča maleni Gospićani otvorili pogotkom, promašeni kazneni udarac i 4:0 serija „odlijepila“ je protivnike na razliku koju rukometaši trenera Mateja Udiljka do kraja poluvremena nisu uspjeli sustići. Na predah se otišlo sa zaostatkom -9 (4:13).

Vidno nadmoćnija ekipa Porečana nastavila je odličnu igru i u nastavku utakmice pa su gospićki rukometaši na otvaranju sezone upisali poraz rezultatom 8:22.

Utakmica protiv RK Umag pokazala je koliku snagu u sebi skrivaju najmlađi ligaški natjecatelji u muškoj konkurenciji ove sezone. Skoncentrirana igra, odlične akcije i kvalitetna obrana Gospićanima je na kraju prvoga poluvremena donijela prednost od 10 pogodaka (19:9).

Nastavak susreta maleni su Ličani nastavili s odličnom predstavom i na krilima fantastičnog Roka Marasa s 13 postignutih pogodaka upisali pobjedu rezultatom 30:17.

Posljednja utakmica protiv RK Ogulin bila je zasigurno najnapetija i najneizvjesnija toga dana. Naizmjenične serije uzastopnih pogodaka obilježile su prvih 20 minuta susreta nakon kojih su Ogulinci imali rezultat na svojoj strani (13:10).

Po isteku 24. minute, kod rezultata 11:15, ekipa trenera Udiljka postiže 4 uzastopna pogotka i izjednačeni rezultat drži sve do 33. minute susreta. Pad koncentracije, umor i nesmotrene pogreške pružile su ekipi Ogulina priliku za visoku 5:0 seriju kojom su prešli u vodstvo i zadržali ga do posljednjeg sučevog zvižduka (23:18).

RK GOSPIĆ – RK POREČ 8:22 (4:13) – Maras R. (4), Pezelj (4)

RK UMAG – RK GOSPIĆ 17:30 (9:19) – Maras R. (13), Borovac (5), Ratković (4), Umiljenović (3), Pezelj (3), Maras A. (1), Grbac (1)

RK OGULIN – RK GOSPIĆ 23:18 (13:10) – Maras R. (4), Grbac (4), Ratković (4), Borovac (3), Pezelj (2), Maras A. (1)