Ekipa dječaka rođenih 2008. i 2009. godine (U15) susrela se u nedjelju, 1. listopada 2023. godine, u Ogulinu s ekipama RK Poreč i RK Umag u utakmicama 2. kola 1. HRL Zapad. Dvije pobjede u prve dvije utakmice sezone donijele su im prva 4 boda i u trenutnom poretku se nalaze na 5. mjestu.

Nakon prva dva pogotka ekipe Poreča na otvaranju prve utakmice, serijom 5:0, Gospićani su prešli u vodstvo. Dalo je to naslutiti sigurnu pobjedu, ali su Porečani ipak pokazali kvalitetu te se na predah otišlo s minimalnom prednošću gospićkih rukometaša (9:8).

Sve do 29. minute nastavka susreta rezultat je bio izjednačen i neizvjestan. Nakon spomenute minute Gospićani postižu 6 uzastopnih pogodaka čime prelaze u vodstvo koje do isteka 40. minute Porečani nisu uspjeli dostići. Prvu pobjedu sezone Ličani su upisali rezultatom 22:17.

Kvaliteta obje momčadi u susretu protiv RK Umag, kao i pogled na prethodnu utakmicu, dokaz su kako će se u generaciji dječaka U15 ove sezone igrati vrhunski rukomet. Prvih je 20 minuta utakmice proteklo u naizmjeničnim prelascima u vodstvo koji su kod odlaska na predah završili rezultatom 9:9.

Nastavak susreta davao je isti dojam sve do 26. minute kada ekipa Gospića serijom 4:0 odlazi na +4 (16:12). Iako se mladi Istrijani do kraja utakmice nisu predali, ekipa trenera Havličeka ostala je koncentriranija i dvjema mini serijama zadržala svoju prednost te upisala i rezultatom 22:18 upisala drugu pobjedu.

RK GOSPIĆ – RK POREČ 22:17 (9:8) – Borovac I. (6), Milković (5), Ratković Jo. (5), Jerković (2), Jamičić (1), Stilinović (1), Marković (1), Sertić (1)

RK UMAG – RK GOSPIĆ 18:22 (9:9) – Borovac I. (4), Stilinović (4), Marković (4), Ratković Jo. (3), Jergović (2), Sertić (2), Tonković Javorina (1), Jamičić (1), Borovac L. (1)