Dječaci U13 i U15 odigrali su u subotu, 10. lipnja 2023. godine, odnosno nedjelju, 11. lipnja 2023. godine posljednje susrete Županijske lige PGŽ. U Rijeci su igrači rođeni 2009./2010. godine protiv ekipa MRK Kozala i MRK Arba Rab upisali po jednu pobjedu i poraz, dok su oni stariji rođeni 2007./2008. godine u posljednjem susretu lige protiv MRK Kozala ostali bez novih bodova.

Ulazak u utakmicu dječaka U13 protiv ekipe Kozale dao je naslutiti kako je ova duga i naporna sezona uzela svoj danak i iscrpila ovu odličnu momčad. Već u prvih 8 minuta susreta riječka je ekipa imala +6, pa se na predah otišlo rezultatom 16:9 i zaostatkom mladih Gospićana od -7. U nastavku susreta ekipa trenera Ivana Jelića pružila je jači otpor i pokazala svoje kvalitete, ali je prednost s poluvremena ostala nedostižna. Susret je završio pobjedom Kozale rezultatom 30:22.

Drugi je susret u potpunosti bio u znaku gospićkih rukometaša. Od prve minute odlično raspoloženi Ličani držali su tempo kojem ekipa s Raba nije uspjela parirati. Nakon prvih 20 minuta igre rezultat je bio visokih +11 za Gospić (17:6). Serijom 6:0 na otvaranju drugog poluvremena Gospićani su otišli na velikih +16 kako je ostalo do isteka 40. minute. Utakmica je završila rezultatom 31:15, a posebno se istaknuo Gabrijel Sertić postigavši čak 13 pogodaka.

Dječaci U13 su natjecanje u Ligi Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije zaključili osvojivši 3. mjesto u ukupnom poretku s 15 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 4 poraza, 31 osvojenim bodom i gol razlikom 472:300.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 22:30 (9:16) – Sertić (11), Maras (4), Jurčić (3), Stručić (2), Župan (1), Tomljenović (1)

RK GOSPIĆ – MRK ARBA RAB 31:15 (17:6) – Sertić (13), Stručić (6), Maras (5), Jurčić (3), Brozičević (2), Tomljenović (2)

Posljednje kolo Županijske lige igrači trenera Roberta Havličeka otvorili su nesigurno i s puno propuštenih prilika dok je ekipa Kozale opravdala svoju kvalitetu prednošću od +7 nakon prvih 20 minuta igre (15:8). Nastavak susreta donio je ravnopravnu igru obje ekipe, te je utakmica završila pobjedom Kozale rezultatom 28:20.

U statistiku po broju postignutih golova u sezoni 2022./2023. Tomo Milković upisao se kao prvi s 93 postignuta gola u 17 odigranih utakmica i prosjekom 5,47 golova po utakmici.

Dječaci U15 sezonu su završili na 4. mjestu s 10 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 7 poraza i 21 bodom, te gol razlikom 391:330.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 20:28 (8:15) – Milković (10), Borovac (6), Jerković (2), Jergović (1), Marković (1)