Seniori su u 6. kolu III HRL zapad ugostili ekipu Rovinja i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

U ovoj utakmici (subota, 10.11.2018.) smo tražili novu pobjedu kojom smo htjeli isprati nezadovoljstvo neodlučenim ishodom u prethodnoj domaćoj utakmici protiv RK Umag II.

Od samog početka utakmice smo unatoč nešto lošijoj obrani rezultatski bili u pozitivnom ritmu (3:2, 6:3, 11:6). U tim trenucima dolazi do kratkog pada koncentracije što gosti iskorištavaju i ubrzo smanjuju na 13:11. Izmjenom uspijevamo dobiti traženu agresivnost u obrani, kockice sjedaju na svoje mjesto te od 20. do 30. minute radimo seriju 8:3 i na odmor odlazimo pri rezultatu 21:14.

Na samom početku drugog poluvremena radimo 2 izmjene i do 37. minute održavamo 7 pogodaka prednosti. Slijedi nekoliko odličnih obrana na postavljeni napad, no s čak 4 nerealizirana “zicera” u nizu omogućujemo ekipi Rovinja da se približi na samo tri pogotka razlike (28:25). Novim izmjenama ponovno vraćamo pozitivan ritam u ekipu i novom serijom 7:2 ostvarujemo pobjedu od 8 pogodaka prednosti (39:31).

Nezaustavljiv je za goste tijekom cijele utakmice bio Ivan Jelić koji je postigao čak 16 pogodaka, Matej Udiljak je dodao 6, a Matej Suknaić i Marko Kovačević po 4.