Nedjelja, 10. prosinca 2023. godine, bila je rezervirana za susrete 4. kola 1. HRL Zapad za djevojčice U15 koje su u Buzetu odigrale spomenuto kolo protiv vršnjakinja RK Buzet i ŽRK Zamet.

Gospićke su rukometašice uspavano otvorile susret protiv domaće ekipe Buzeta. Ipak, u prvih su 12 minuta stvorile prednost od +3 (4:1) koji su domaće rukometašice sustigle serijom 3:0. Realiziranim kaznenim udarcem i jednakom serijom Gospićanke su vratile „vodu na svoj mlin“ pa je rezultat nakon 25 minuta igre bio 9:6 za igračice trenera Antića.

Nastavak susreta donio je sličnu igru u kojoj su mlade Ličanke održavale prednost, a odlično raspoložena Dorotea Faflja stopostotnom je realizacijom sedmeraca i sa 6 postignutih pogodaka predvodila gospićke djevojke za pobjedu rezultatom 16:13.

I u utakmicu protiv ŽRK Zamet Gospićanke su ušle sa Sarom Vukelić na klupi (ozljeda), a mlak ulazak u utakmicu doveo je do nesigurnosti i tek 2 postignuta pogotka u prvih 15 minuta (2:7), da bi Riječanke svoju prednost na isteku prvog poluvremena postavile na 11:6.

Nakon predaha, s Vukelić u igri, u igru je ušla potpuno nova ekipa Gospića. Čvrste i odlučne, koncentrirane u napadu i odlične u obrani Gospićanke su, na krilima Lare Dumičić s 5 postignutih pogodaka, briljirale postigavši 4 gola više od ekipe Zameta. Nažalost, unatoč odličnoj predstavi, prvo je poluvrijeme uzelo svoj danak i ekipa trenera Antića upisala je drugi poraz ove sezone rezultatom 17:16.

Najboljom igračicom u susretu protiv Buzeta proglašena je Dorotea Faflja, dok je istu titulu u utakmici protiv Zameta zaslužila Sara Vukelić.

RK BUZET – RK GOSPIĆ 13:16 (6:9) – Faflja (6), Rukavina (5), Dumičić (3), Gučanin (2)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZAMET 16:17 (6:11) – Dumičić (5), Faflja (3), Gučanin(3), Kulaš (2), Vukelić (1), Rukavina (1), Ivančić (1)