Prava utakmica, pravi pristup, prava pobjeda.

Četvrti krug 1.HRL zapad dječacima U13 donio je gostovanje u Karlovcu (subota, 27.11.2021.) na kojem su za protivnike imali RK Dubovac-Gaza i RK Š.R. Karlovac. Upravo je druga utakmica, ona protiv Karlovca, bila derbi utakmica dvije ponajbolje ekipe lige.

Ozbiljan, motiviran i samopouzdan pristup dječaka donio je našoj ekipi dvije visoke pobjede kojima smo se učvrstili na prvom mjestu ljestvice.

Šlag na tortu bio je susret protiv ekipe Karlovca koja u sastavu ima veliki broj brzih i talentiranih igrača, te tijekom svih 40 minuta utakmice pokušava držati ritam brzog i modernog rukometa. Kvalitetni protivnici dodatno motiviraju našu ekipu koja nas u takvim utakmicama uvijek iznova oduševi.

Cijeli susret su dječaci proveli u vodstvu koje je pogotkom započeo Josip Ratković, dok su između 3. i 5. minute Jamičić i Stilinović svojim pogotcima napravili seriju 3:0 i osigurali vodstvo 5:2. Nastavak odlične obrane kroz čiju sredinu nije uspjela proći gotovo niti slamka sijena nastavila je stvarati probleme protivničkoj ekipi, no s desnog krila precizni Teskera postigao je 6 golova u nizu kojima je održavao blagi zaostatak svoje ekipe (10:9).

Ubrzo smo sitnim taktičkim izmjenama zatvorili i tu rupu u obrani, olakšali ionako odličnom Korečiću na golu, te serijom 5:1 poveli 15:10 u 18. minuti utakmice. Na odmor smo otišli s +3 (15:12).

Dominantan ulazak u nastavak i 6:0 na krilima obrane na čelu s Korečićem i napadački raspoloženim Josipom Ratkovićem, Mladenom Markovićem i Ivanom Borovcem donijelo nam je prednost 21:12, a nekoliko minuta kasnije i 11 pogodaka razlike (25:14, 26:15, 17:16, 28:17).

Pobjedu od 10 pogodaka razlike (29:19) zapečatio je Milković pogotkom u posljednjim trenucima utakmice.

RK DUBOVAC-GAZA – RK GOSPIĆ 8:30 (7:15) – Ratković (5), Milković (5), Maras (4), Stilinović (4), Jergović (4), Borovac I. (3), Marković Ml. (3), Tonković Javorina (1), Sertić (1)

RK GOSPIĆ – RK Š.R. KARLOVAC 29:19 (15:12) – Borovac I. (7), Stilinović (6), Marković Ml. (6), Ratković (3), Jamičić (2), Milković (2), Jergović (1), Borovac L. (1), Maras (1)

Raspoloženje nam nije pokvarilo niti puknuće gume. Prava klapa od svakog problema napravi zabavu, a mi se možemo pohvaliti upravo time.

Ovim putem se još jednom želimo zahvaliti predstavnicima kluba iz Karlovca, gospodinu Manjeroviću na usluzi vuče i vulkanizeru Busaku na savršenom prijemu.