“Dječaci A” su u nedjelju, 19.2.2017. godine, u sklopu 9. kruga 1.HRLDA zapad odigrali utakmice protiv RK Trsat i RK Zamet te ostvarili pobjedu i poraz. Favorizirani Trsat (4. na posljednjem PH) ostvario je pobjedu rezultatom 23:18 (11:8), dok smo protiv RK Zamet ostvarili visoku 30:13 (18:6) pobjedu i zadržali 2. mjesto na ljestvici.

Ekipa je iz Gospića za Rijeku otputovala bez (zbog bolesti) vrlo važnih Ivana Starčevića, Ivana Župana i Alena Ordagića i ostvaril zacrtani cilj. Najefikasniji su od naših rukometaša bili Nikola Kovačević s 12, Josip Klobučar s 11, te Luka Maras i Ivan Dasović sa po 8 pogodaka. 

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 23:18 (11:8) – iako smo u prvom dijelu ostvarili pobjedu, ovoga puta, uz navedene izostanke, nismo uspjeli otkinuti bodove kompletnijoj i zizički puno moćnijoj ekipi Trsata. Domaćini su odmah poveli i odvojili se na 5:1, no naši dečki vraćaju na 7:7 gdje su i stali. Uz nedostatak rotacije igrača, kvalitetnijeg i fizički jačeg protivnika ovoga puta nismo imali mogućnosti za pozitivan rezultat.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 30:13 (18:6) – rastrčanoj i efikasnoj igra naših dečki protivnici su davali otpor prvih 7 minuta utakmice. Pri rezultatu 5:5 radimo seriju 13:1 i na poluvrijeme odlazimo sa +12. Drugih 15 minuta utakmice razlika je sve više rasla do konačnih +17.