Susrete 3. kola 1. HRL Zapad rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su u nedjelju, 8. listopada 2023. godine u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću, a za protivnike su imali vršnjake RK Rudar Adria Oil i RK Buzet. Dvije pobjede dodale su nova 4 boda na konto gospićkih rukometaša što ih je sa stopostotnim učinkom zadržalo na 1. mjestu ukupnog poretka s 5 pobjeda u isto toliko odigranih utakmica.

Napetost i neizvjesnost, te mnoštvo preokreta obilježili su susret protiv rukometaša iz Labina. Prvih 20 minuta utakmice igralo se „gol za gol“, a na predah se otišlo s minimalnom prednošću (11:10) na strani gospićke ekipe.

Na početku 2. poluvremena serijom od 3 uzastopna pogotka Gospićani su se odvojili na 14:11. Nakon 35. minute ekipa Rudara serijom 4:0 dolazi do izjednačenja i čini ovu utakmicu napetom sve do posljednjih sekundi susreta. Pogodak Luke Brozičevića u posljednjoj minuti susreta donio je domaćinu pobjedu rezultatom 24:23.

Nevjerojatnom serijom od 8 uzastopnih pogodaka ekipa trenera Havličeka otvorila je utakmicu protiv ekipe Buzeta. Početni ritam nastavio se do isteka 20. minute pa su Gospićani na poluvremenu imali prednost od +16 (20:4).

U nastavku susreta Istrijani su se „probudili“, ali je prednost s poluvremena ostala nedostižna. Trener Havliček priliku je dao svim igračima koji su to iskoristili i svi se upisali u listu strijelaca.

Ako se po jutru dan poznaje mogla bi ovo biti jedna uspješna sezona dječaka U13.

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 23:24 (10:11) – Stručić (11), Pajtl (4), Pintar (3), Brozičević (2), Tomljenović (2), Župan (1), Sarić (1)

RK GOSPIĆ – RK BUZET 32:14 (20:4) – Brozičević (4), Pintar (4), Tomljenović (4), Sarić (3), Ratković (3), Asić (3), Župan (2), Matić (2), Domić (2), Vukelić (1), Pajtl (1), Jandrić (1), Bujdo (1), Stručić (1)