Utakmice 7. kola 1. HRL Zapad za dječake rođene 2010. i 2011. godine odigrale su se u subotu, 9. prosinca 2023. godine, u Rijeci. Ekipa dječaka U13 Rukometnog kluba „Gospić“ snage je odmjerila protiv ekipa MRK Kozala i RK Viškovo te su upisavši poraz i pobjedu osvojili nova 2 boda koja su ih smjestila na 4. mjesto s 9 pobjeda i 2 poraza, ali i 2 utakmice zaostatka za vodećom ekipom Kozale.

Gospićani su utakmicu protiv lidera prvenstva otvorili pogotkom koji su do 7. minute susreta upotpunili serijom od 4 uzastopna pogotka za vodstvo 6:3. Vodstvo je bilo na strani ekipe Gospića sve do 13. minute nakon koje Riječani prave 4:0 seriju i prelaze u vodstvo te poluvrijeme završava rezultatom 16:13 za ekipu Kozale.

Na početku drugog dijela susreta Riječani su bili konkretniji u napadu i čvršći u obrani pa su svoju prednost povećali na +6 (20:14). Odlični Ivano Stručić, koji je u utakmici postigao 11 golova, nakon 25. minute pravi 3:0 seriju kojom Gospićane vraća u igru. Nakon spomenute minute Kozala u potpunosti preuzima „konce“ igre što obrana trenera Roberta Havličeka nije uspjela zaustaviti pa susret završava pobjedom riječke ekipe rezultatom 32:22.

Nakon poraza u prvoj utakmici Gospićani su se brzo podigli i protiv Viškova odigrali odlično. Već su u prvih 20 minuta postigli nekoliko serija uzastopnih pogodaka dok je obrana bila čvrsta i koncentrirana. Na predah se otišlo s rezultatom 11:5 za gospićke rukometaše.

Odlična igra nastavila se i u drugom poluvremenu. Ponovno izvrsnom Stručiću sa 6. postignutih golova pridružila se gotovo cijela ekipa Gospića koja je  na isteku 40. minute pobjedom 24:13 upisala nova dva boda.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 22:32 (13:16) – Stručić (11), Tomljenović (3), Sarić (3), Brozičević (2), Pintar (2), Župan (1)

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 13:24 (5:11) – Stručić (6), Brozičević (4), Pintar (3), Sarić (3), Župan (2), Matić (2), Vukelić (1), Domić (1), Ratković (1), Tonković (1)