Dječaci U15 odigrali su u subotu, 9. prosinca 2023. godine, u Rijeci utakmice 6. i 8. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv vršnjaka MRK Kozala i RK Selce. Pobjedom i porazom igrači trenera Havličeka smjestili su se na 4. mjesto ukupnog poretka s po dvije pobjede i poraza i 4 osvojena boda.

MRK Kozala i u ovoj se utakmici pokazao ljutim rivalom gospićkih rukometaša. Prvih 10 minuta susreta igrala se „gol za gol“ igra koju su Gospićani prekinuli 3:0 serijom i time prešli u prvo osjetnije vodstvo (10:7). U posljednje 2 minute prvog dijela utakmice Kozala uzvrača istom serijom uzastopnih pogodaka i tako odlazi na predah minimalnom prednošću pred gospićkom ekipom (14:13).

Na otvaranju 2. poluvremena Riječani ponavljaju 3:0 seriju na koju Gospićani ekspresno odgovaraju sa 5 uzastopnih pogodaka kojima sustižu rezultat (18:17). Svojevrsno pripetavanje igralo se sve do 38. minute utakmice kada Kozala, kod rezultata 23:23, odličnom obranom i 3:0 serijom odnosi pobjedu „pred nosom“ gospićkih rukometaša rezultatom 26:23.

Utakmica protiv ekipe Selca dala je priliku kompletnoj klupi Gospića da pokaže svoje mogućnosti. Čvrsta igra ekipe trenera Havličeka, kao suprotnost vidno slabijoj ekipi Selca s kojima se gospićka ekipa prvi puta susreće u ovoj sezoni, dovela je Gospićane na +4 po isteku prvih 20 minuta (14:10).

Nastavak susreta pokazao je svu raskoš golova Gospićana koji su iskoristili povjerenje trenera i gotovo se svi upisali na listu strijelaca. Susret je završio visokom pobjedom ekipe Gospića rezultatom 33:20.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 23:26 (13:14) – Tonković Javorina (7), Maras (5), Duić (3), Borovac L. (3), Borovac I. (2), Jerković (2), Matušan (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 33:20 (14:10) – Maras (6), Tonković Javorina (6). Mandić (5), Borovac L. (4), Duić (3), Jerković (3), Borovac I. (2), Matušan (2), Jamičić (1), Andrijević (1)