Liga Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije za dječake rođene 2010. i 2011. godine ozbiljno se zahuktala. U protekla 2 vikenda, u subotu, 9. ožujka, i nedjelju, 17. ožujka 2024. godine, igrači trenera Roberta Havličeka, pod vodstvom Zvonimira Kneževića, odigrali su susrete 1. i 9., odnosno 4. i 8. kola spomenute lige.

Pobjedama protiv RK Senj, RK Čavle i RK Pećine te porazom protiv Primorske škole rukometa gospićki su rukometaši, u ligi u kojoj će najviše prilike dobivati igrači Gospića, Udbine, Korenice i Otočca kojima je potrebno dodatno iskustvo i napredak, upisali prvih 6 bodova dovoljnih za 6. mjesto ukupnog poretka.

Čvrst ulazak ekipe PŠRa u utakmicu 9. kola rezultirao je serijama od 3 i 7 uzastopnih pogodaka primoraca dok su gospićki rukometaši u prvih 20 minuta postigli tek 3 pogotka. Kod odlaska na predah rezultat je bio 12:3 na strani protivnika. U drugo je poluvrijeme ušla potpuno nova ekipa Gospića. Odličnom obranom i visokom realizacijom te serijom 6:0 u posljednjih 5 minuta susreta Gospićani su bili uspješniji u 2. poluvremenu, ali su nažalost upisali poraz rezultatom 20:14.

Igra „gol za gol“ obilježila je susret županijskih rivala. Prvih je 20 minuta završilo s tek 1 pogotkom prednosti za gospićke rukometaše (12:11). Potpuno izjednačena igra nastavila se i nakon odmora. Odlični Ivano Stručić s 11 i Matej Tomljenović sa 7 postignutih golova uvelike su zaslužni za pobjedu Gospićana rezultatom 21:20.

Gospićka je ekipa u prvom dijelu susreta protiv ekipe Čavla prikazala raskoš svoje igre postigavši nevjerojatnih 8 uzastopnih pogodaka. Rezultat 12:5 na isteku 20. minute dao je naslutiti sigurnu pobjedu Gospićana. Protivnici su u nastavku utakmice dominirali terenom. Gospićke je rukometaše u rezultatskoj prednosti držao Matej Tomljenović postigavši jedine pogotke u 2. poluvremenu dok je u 40. minuta utakmice upisao njih 6 kojima su rukometaši Gospića odnijeli pobjedu rezultatom 15:13.

Kvalitetnu igru s visokom realizacijom i čvrstom obranom prikazali su igrači trenera Havličeka u utakmici protiv RK Pećine. Kvaliteta gospićke momčadi bila je vidljiva već u prvom dijelu susreta (10:6). Visokom 6:0 serijom nakon 30. minute igre Gospićani su „zabetonirali“ svoju prednost i na kraju zasluženo upisali pobjedu rezultatom 20:12.

PŠR – RK GOSPIĆ 20:14 (12:3) – Stručić (7), Tomljenović (3), Ilić (2), Jandrić (1), Eldić (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 21:20 (12:11) – Stručić (11), Tomljenović (7), Tonković (1), Matić (1), Ilić (1)

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 13:15 (5:12) – Tomljenović (6), Stručić (3), Pajtl (3), Brozičević (1), Tonković (1), Pintar (1)

RK GOSPIĆ – RK PEĆINE 20:12 (10:6) – Pintar (4), Asić (4), Brozičević (3), Ilić (3), Matić (2), Stručić (2), Tonković (1), Ratković (1)