Počela je 1.HRL zapad U13 za dječake 2007./2008. godište.

Nakon višemjesečne stanke prouzrokovane virusom COVID-19 krenulo je ligaško natjecanje i za dječake U13, rođene 2007. godine i mlađe.

Međusobnu utakmicu, onu 1. kola, protiv RK Ogulin, našeg para, odigrat ćemo naknadno, a u 2. kolu 1.HRL zapad U13 smo gostovali u Rijeci gdje smo u subotu, 7. studenog 2020. godine, u dvorani Centar Zamet snage odmjerili s RK Viškovo i RK Zamet.

Zbog loših uvjeta treniranja na vanjskom terenu i hladnoći ekipa nije u sjajnoj formi, a situacija neće biti bolja budući se Gradska-školska sportska dvorana neće otvoriti za sportaše mlađih uzrasta. Samim time nismo znali što možemo očekivati od utakmica koje su ispred nas.

Bez obzira na sve manjkavosti i neuigranost koja se mogla vidjeti u brojnim detaljima, dječaci su pokazali veliku srčanost i zavidnu razinu talenta i znanja na temelju kojih smo ostvarili dvije pobjede protiv vrlo jakih protivnika.

Prva utakmica protiv RK Viškovo bila je veoma zahtjevna budući protivnikom na tri vanjske pozicije ima dječake visine od 182 do 186 centimetara, no agresivnom obranom i dubokim izlascima uspjeli smo otupiti oštricu protivničkog napada i postići nekoliko laganih pogodaka iz kontri. Napad 6 na 6, iako ne baš tečan, bio je raznovstan, s čak 10 strijelaca.

Od samog početka smo pokazali veliku želju za pobjedom, poveli 3:0, 6:2, a na odmor otišli pri rezultatu 13:9. Utakmicu je prelomljena u drugih 20 minuta kada furioznim ulaskom u 9 minuta radimo seriju 7:1 i rješavamo pitanje pobjednika. Cijelu utakmicu je bila prisutna i kvalitetna podrška golmana Rukavine i Korečića.

Samo petnaestak minuta kasnije krenula je utakmica protiv ekipe Zameta u kojoj je na igračima bio vidljiv umor, te zbog loše obrane nismo uspjeli napraviti razliku od nekoliko golova prednosti. Ulaskom Ivana Borovca u 11. minuti pri rezultatu 9:9 ekipa dobiva potrebnu obrambenu agresivnost i pokretljvost, te se serijom brzih pogodaka odvajamo na +5.

U nastavku odlazimo i na +7 (21:14), da bi u konačnici ostvarili pobjedu rezultatom 30:27.

 

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 17:26 (9:13) – Hećimović (5), Jergović (4), Bukovac (3), Stilinović (3), Marković (3), Ratković Josip (2), Borovac Ivan (2), Borovac Luka (2), Milković (1), Pavelić (1)

 

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 30:27 (17:13) – Stilinović (9), Hećimović (8), Bukovac (4), Borovac Ivan (4), Jergović (2), Ratković Josip (2), Borovac Luka (1)