Svibanj je mjesec u godini kada se ekipe svih uzrasta, koje su se tijekom natjecateljske godine pokazale kao najkvalitetnije, bore za državne prvake. Prve hrvatske rukometne lige u kategoriji dječaka podijeljene su u pet regija iz kojih po 4 najuspješnije čine 20 najboljih ekipa Hrvatske koje ulaze u borbu za prvaka.

Gospićki rukometaši rođeni 2008./2009. godine drugu su cjelovito odigranu sezonu zaredom završili bez poraza i natječući se u 1. HRL U13 regije zapad sa savršenim učinkom od 17 pobjeda u 17 odigranih utakmica i gol razlikom 506:247 (+259) osvojili 34 boda.

Kao prvoplasiranu ekipu svoje regije ždrijeb je Gospićane postavio za nositelja i na Završnici PH koja se od 16.-19. svibnja 2022. godine održala u Poreču smjestio u grupu A zajedno s GRK Varaždin, RK Osijek, RK Dinamo Zagreb i RK Metković Mehanika.

Malo prestrašena izvedba tijekom prvog susreta protiv Varaždina ipak je obranom Korečića u posljednjim sekundama susreta donijela pobjedu i početna 2 boda. Druga utakmica prvoga dana (ponedjeljak 16.5.2022.) bila je protiv Osijeka, a igrači trenera Vanje Antića su opuštenijom igrom u drugom poluvremenu došli do, na kraju nedostižnih, +4.

Ipak poraz u jutarnjim satima drugoga dana (utorak 17.5.2022.) protiv RK Dinamo Zagreb, kasnijih viceprvaka Hrvatske, ali i poslijepodnevna 12 pogodaka visoka pobjeda u ogledu s Metkovićem osigurala je gospićkim rukometašima ulazak u 1/16 finala.

Čudan visoki poraz RK Zadar 2013 protiv MRK Kozala osigurao je tešku utakmicu protiv prvospomenute ekipe u kojoj nije kapitalizirana vrlo dobra igra tijekom prvog poluvremena, te je u konačnici ostvaren poraz i odlazak u borbu od 9. do 12. mjesta. Srijeda (18.5.2022.) u drugom je dijelu dana donijela novi susret u kojem se RK Ivančica Ivanec pokazala trenutačno slabijim protivnikom čime je Gospić ušao u borbu za 9. mjesto u Hrvatskoj.

Posljednjeg dana (četvrtak 19.5.2022.) na rasporedu je bila posljednja utakmica mladih rukometaša Gospića u kojoj su protiv MRK Kozala slavili visokom razlikom koja im je donijela tituli 9. najbolje rukometne ekipe dječaka U13 u Hrvatskoj.

Ovim putem čestitamo treneru i cijeloj ekipi na izvanrednom uspjehu koji je uz jako malo sportske sreće mogao, a rekli bi i trebao, biti par mjesta bolji.

Sastav pod vodstvom trenera Vanje Antića i službenog predstavnika Ivice Perišića činili su Vedran Jamičić, Mladen Marković, Mateo Jergović, Andrej Stilinović, Josip Ratković, Luka Borovac, Karlo Korečić, Gabriel Sertić, Vito Maras, Mateo Tonković Javorina, Tomo Milković, Ivan Borovac, Igor Jelinić, Stjepan Rukavina, Marko Jerković i Marko Vrkljan.

REZULTATI

GRUPA

RK GOSPIĆ – GRK VARAŽDIN 1930 12:11 (5:4) – Marković (3), Stilinović (3), Borovac L. (2), Borovac I. (1), Ratković (1), Milković (1), Jamičić (1) – najbolji igrač Mladen Marković

RK OSIJEK – RK GOSPIĆ 14:18 (8:9) – Stilinović (8), Milković (3), Borovac I. (3), Sertić (1), Marković (1), Borovac L. (1), Ratković (1) – najbolji igrač Andrej Stilinović

RK DINAMO ZAGREB – RK GOSPIĆ 19:13 (13:5) – Borovac L. (5), Milković (3), Jamičić (1), Jerković (1), Marković (1), Sertić (1), Stilinović (1) – najbolji igrač Karlo Korečić

RK GOSPIĆ – RK METKOVIĆ MEHANIKA 19:7 (10:3) – Ratković (5), Borovac L. (3), Stilinović (2), Jerković (2), Marković (2), Jergović (1), Tonković Javorina (1), Sertić (1), Borovac I. (1), Rukavina (1) – najbolji igrač Luka Borovac

ŠESNAESTINA FINALA

RK GOSPIĆ – RK ZADAR 2013 11:16 (4:6) – Stilinović (5), Borovac L. (2), Marković (2), Borovac I. (1), Ratković (1) – najbolji igrač Andrej Stilinović

RAZIGRAVANJE OD 9. DO 12. MJESTA

RK GOSPIĆ – RK IVANČICA IVANEC 19:13 (10:6) – Stilinović (6), Marković (4), Milković (3), Borovac I. (3), Jamičić (1), Vrkljan (1), Ratković (1) – najbolji igrač Ivan Borovac

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA  21:12 (11:3) – Marković (4), Stilinović (4), Borovac L. (3), Milković (2), Sertić (2), Ratković (2), Vrkljan (1), Tonković Javorina (1), Jergović (1), Borovac I. (1) – najbolji igrač Tomo Milković