Rukometaši Gospića tradicionalno su se okupili na trgu Stjepana Radića u Gospiću kako bi obilježili Svjetski dan sporta.

Središnji gospićki trg u srijedu je, 25. svibnja 2022. godine, bio u znaku rukometa budući je više od 150 dječaka i djevojčica u crvenim majicama s oznakama Rukometnog kluba “Gospić” treninzima i utakmica prezentiralo svoj omiljeni sport.

Osam grupa najmlađih članova najtrofejnijeg Hrvatskog sporta odradilo je sa svojim trenerima prezentacijske treninge i utakmice u trajanju od 45 minuta tijekom kojih su prikazivali brojne vježbe koje i inače odrađuju u svom trenažnom procesu.

Prolaznici i svi prisutni su nakon zagrijavanja grupa mogli vidjeti kako se oni najmlađi natječu u brojnim štafetnim igrama i vođenju lopte, dok su starije grupe prikazivale određene vježbe koordinacije, razna dodavanja, šutiranja, a sve je u konačnici dovelo do igranja rukometa.

Bilo je ovo još jedno rukometno druženje, sportski dan koji će prisutnima ostati u lijepom sjećanju.