Dan Ličko-senjske županije je u ponedjeljak, 23. svibnja 2022. godine, u Kinu Korzo obilježen na jedan lijep, dostojanstven i emocionalan način kojem su prisustvovali glavni ljudi političkog, društvenog i sportskog miljea Hrvatske, Ličko-senjske županije i Gospića, kao i veleposlanik Ukraine, te mladi Ukrainci i Ukrainke trenutačno nastanjeni na području županije.

Ove je godine obilježavanje spomenutog dana za rukomet bilo izuzetno važno budući je Županijska skupština Ličko-senjske županije donijela odluku u kojoj se dugogodišnji naporan i predan rad ljudi u Rukometnom klubu “Gospić” nagradio godišnjom nagradom Ličko-senjske županije za osobit doprinos i postignute rezultate na području sporta i promicanju Ličko-senjske županije.

Uz samo priznanje Rukometno klub “Gospić” je nagrađen i sa 7.500,00 kuna jednokratne financijske pomoći koja će klubu biti od velike važnosti u provedbi aktivnosti koje slijede.

Županijsko javno priznanje i nagradu za životno djelo posthumno je dodijeljeno jednom od osnivača Rukometnog kluba “Gospić”, treneru, osobi koja je cijeli svoj život utkala u gospićki rukomet, osobi čiji će rad, kako vrijeme bude odmicalo, postajati sve vrjedniji, osobi koja je bila, a i ostat će srce i duša ovoga kluba, Josi Starčeviću – Ćeli u čije je ime nagradu preuzeo njegov sin Tomislav Starčević.

Veliki su dani za rukomet u Gospiću kada jedna ovakva institucija odluči valorizirati rad, napore i rezultate kluba i osoba koji djeluju ili su u prošlosti zadužili sportsku stranu društva.

Godišnju je nagradu s najčišćim i najiskrenijim ponosom predsjednik kluba Tomislav Rukavina prihvatio iz ruku župana Ličko-senjske županije Ernesta Petryja.

Velika hvala svima koji su prepoznali rad i uspjehe kluba, te odlučili spomenutu nagradu dodijeliti upravo Rukometnom klubu “Gospić”.