Školska sportska dvorana Robert Barbić – Beli u Senju ugostila je u nedjelju, 2. travnja 2023. godine, susrete 4. i 5. kola razigravnja Lige za prvaka 1. HRL Zapad protiv RK Arena – Pula, RK Rudar Adria Oil, RK Senj i RK Gospić. Rukometaši Gospića ostvarili su dvije vrlo važne pobjede kojima su osvojili vrijedna 4 boda i zadržali 4. mjesto u ukupnom poretku s 9 pobjeda i 6 poraza.

Odlično otvaranje utakmice protiv rukometaša Arene i prednost od 3 pogotka Gospićani su držali sve do 18. minute kada su se Puležani približili na 11:10 nakon prvih 20 minuta utakmice.

U nastavku susreta ekipe su nastavile prikazivati kvalitetan i ozbiljan rukomet, a nakon 35. minute igrači protivničke ekipe napravili su 3:0 seriju kojoj Gospićani nisu uspjeli odgovoriti. Dva propuštena kaznena udarca i nerealizirani kontranapad doveli su igrače Gospića na -1 kod završnog rezultata 21:20.

Nakon 2:0 Rudara na otvaranju druge utakmice Gospićani su, pod vodstvom trenera Mate Pavelića zbog odsustva trenera Roberta Havličeka, vratili izjednačeni rezultat i do kraja prvog poluvremena su igrali „gol za gol“. Pogotkom u posljednjim sekundama prvog dijela rukometaši Gospića otišli su na predah s minimalnom prednošću (10:9).

Sve do 34. minute drugog poluvremena igrala se čvrsta i izjednačena igra obje momčadi. Nakon spomenute minute Gospićani su serijom 3:0 prešli u vodstvo koje su zadržali do kraja susreta (24:22).

Nakon dvije iscrpljujuće utakmice uslijedio je županijski derbi. Prvo je poluvrijeme bilo rezultatski izjednačeno i umor igrača je bio vidljiv. Unatoč tome Gospićani su na predah otišli s minimalnom prednošću i rezultatom 13:12.

U nastavku susreta trener Pavelić je uveo odmornije igrače koji su svojom svježinom povećali vodstvo nad Senjanima i završili utakmicu pobjedom 30:25.

RK ARENA-PULA – RK GOSPIĆ 21:20 (10:11) – Bukovac (7), Hećimović (6), Milković (4), Borovac (1), Stilinović (1), Ratković Jo. (1)

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 24:22 (10:9) – Hećimović (5), Ratković Jo. (5), Bukovac (4), Borovac (3), Stilinović (3), Milković (2), Jergović (1), Marković (1)

RK SENJ – RK GOSPIĆ 25:30 (12:13) – Ratković Jo. (7), Hećimović (6), Borovac (5), Koljđeraj (3), Milković (3), Ratković Lu. (2), Stilinović (2), Jerković (1), Marković (1)