Pred domaćom publikom, u subotu, 1. travnja 2023. godine, seniori su odigrali susret 16. kola 2. HRL Zapad protiv MRK Buje ’53. Novom pobjedom Gospićani su upisali nova 2 boda i time zadržali 1. mjesto na tablici s 15 pobjeda, 1 porazom i 30 osvojenih bodova.

Seriji protivnika od 3:0 na početku prvog poluvremena Gospićani su odgovorili istom mjerom. Čvrsta i kvalitetna igra sve do 16. minute donijela je izjednačeni rezultat. Nakon spomenute minute igrači trenera Marina Bilića su napravili dvije, 2:0 i jednu 3:0, serije i kod odlaska na predah imali rezultatsku prednost od 5 golova (17:12).

Nakon blagog pada koncentracije na početku drugog dijela utakmice prednost je pala na +3 koju su rukometaši Gospića držali sve do posljednje minute susreta kada su igrači Buja zaključili utakmicu s dva pogotka za minimalnu pobjedu Gospićana (34:33).

Dražen Petrović s 13 i Kristijan Cvjetković s 11 pogodaka i u ovoj su se utakmici pokazali kao ključne karike Gospićkih seniora.

RK GOSPIĆ – MRK BUJE ’53 34:33 (17:12) – Petrović (13), Cvjetković (11), Pavelić (5), Milković (2), Jelić (1), Krmpotić (1), Matulović (1)