Rukometna akademija „Izviđač“ iz Ljubuškog po 9. je put organizirala Međunarodni turnir u mini rukometu „Skauti i prijatelji“ u Ljubuškom. U subotu, 2. ožujka 2024. godine, osam dječaka i djevojčica rođenih 2013. godine otputovali su s trenericama Antonijom Pavelić i Antonijom Antić put Bosne i Hercegovine gdje su nakon odigranog turnira prespavali u Međugorju i time doživjeli još jedno nezaboravno iskustvo.

Dječaci 2013. godišta u grupnoj su fazi natjecanja upisali 4 pobjede i 1 neriješeni rezultat. Odličnom igrom u polufinalu plasirali su se u borbu za zlato koje im je, nažalost, iskliznulo u raspucavanju penala.

Djevojčice istog godišta u skupini su imale stopostotni učinak (4 pobjede). U polufinalu su se pokazale kao ozbiljna konkurencija za najsjajniju medalju što su i dokazale čvrstom igrom i pobjedom nakon raspucavanja penala.

Mihael Ćurković proglašen je najboljim golmanom u kategoriji dječaka, a istu je titulu među djevojčicama zaslužila Antonija Suknaić.

REZULTATI

DJEČACI 2013.

RK JERKOVAC – RK GOSPIĆ 7:12

RK GOSPIĆ – RK SOLIN 11:10

RK LEOTAR 2 – RK GOSPIĆ 10:10

RK GOSPIĆ – RK OPUZEN 19:6

RK GOSPIĆ – RK SLOGA PRNJAVOR 10:6

POLUFINALE: RK METKOVIĆ – RK GOSPIĆ 5:13

FINALE: RK GOSPIĆ – RA IZVIĐAČ 13:14p (10:10)

UKUPNI POREDAK

  1. RA IZVIĐAČ
  2. RK GOSPIĆ
  3. RK VODICE

NAJBOLJI GOLMAN: MIHAEL ĆURKOVIĆ

DJEVOJČICE 2013.

RK PETASON VRANJIC – RK GOSPIĆ 8:14

RK GOSPIĆ – HŽRK ZRINJSKI 2 18:0

RK VODICE – RK GOSPIĆ 2:12

RK GOSPIĆ – RA IZVIĐAČ 2 9:2

POLUFINALE: RK MEĐUGORJE – RK GOSPIĆ 6:9

FINALE: RK GOSPIĆ – RK DUGOPOLJE 10:8p (8:8)

UKUPNI POREDAK

  1. RK GOSPIĆ
  2. RK DUGOPOLJE
  3. HŽRK ZRINJSKI

NAJBOLJA GOLMANICA: Antonija Suknaić