Rukometašice trenerice Antonije Antić odigrale su u nedjelju, 17. prosinca 2023. godine, u Križu susrete 1. i 3. kola 1. HRL Zapad protiv RK Rab i ŽRK Trnina Križ. Dvije pobjede i nova 4 boda smjestile su djevojčice U11 na 2. mjesto ukupnog poretka s 3 pobjede, 1 porazom i 6 osvojenih bodova.

Otvaranje utakmice pogotkom dalo je rukometašicama Gospića potreban zamah i samopouzdanje za kvalitetnu igru prvih 10 minuta susreta. Postignutih 6 pogodaka, dok su protivnice loptu u mrežu spremile 4 puta, gospićkim je djevojčicama na isteku 1. trećine donijelo prednost 6:4.

Nakon odličnih prvih 10 minuta igre Gospićanki, Rabljanke su se u 2. dijelu pokazale koncentriranije u realizaciji i čvršće u obrani. Na tek 3 gola malih Ličanki odgovorile su sa 6 postignutih pogodaka i time rezultat nakon 20 minuta igre okrenule u svoju korist (10:9).

Na krilima odlične Tihane Marković s 10 postignutih golova gospićke su se rukometašice u posljednjoj trećini vratile u odličan ritam igre. Svojom su odlučnošću utakmicu privele kraju pobjedom rezultatom 15:13.

Seriju od 3 uzastopna pogotka ekipe Križa prekinuo je realizirani kazneni udarac ekipe Gospića. Početne greške na otvaranju utakmice rezultirale su vodstvom 4:3 protivničke ekipe na isteku 10. minute.

Drugih je 10 minuta obilježila odlična Tihana Marković koja je od ukupno 11 pogodaka u tom periodu postigla čak 5. Nakon početnog zaostatka, po isteku 20 minuta igre Gospićanke su prešle u vodstvo rezultatom 8:7.

Serija od 5 uzastopnih pogodaka rukometašica trenerice Antić nakon 21. minute utakmice donijele su još jednu pobjedu Gospićanki rezultatom 13:8.

U utakmici protiv RK Rab najkorisnijom igračicom proglašena je Tihana Marković na poziciji lijeve vanjske, a istom se titulom u susretu protiv ŽRK Trnina Križ okitila Lara Stručić na poziciji srednje vanjske igračice.

RK GOSPIĆ – RK RAB 15:13 (6:4, 9:10) – Marković (10), Orešković (3), Tominc (2)

ŽRK TRNINA KRIŽ – RK GOSPIĆ 8:13 (4:3, 7:8) – Marković (11), Stručić (2)