Odgođene utakmice 3. kola 1. HRL Zapad za dječake U15 odigrane su u nedjelju, 17. prosinca 2023. godine, u Karlovcu. Ekipa trenera Roberta Havličeka snage je odmjerila s vršnjacima RK Dubovac-Gaza i HRK Karlovac te u obje utakmice uvjerljivo slavila. Nakon 8 odigranih susreta, ali i s 3 utakmice zaostatka za vodećima, gospićki su mladići trenutno 6. u ukupnom poretku sa 7 pobjeda, 1 porazom i 14 osvojenih bodova.

Nakon nesigurnih prvih 5 minuta susreta protiv ekipe Dubovac-Gaza Gospićani su razbistrili glave i dvjema serijama od 4 i 6 uzastopnih pogodaka u 18. minuti imali visokih +8 (11:3). U posljednje 2 minute prvog poluvremena novom je 3:0 serijom ekipa Gospića na predah otišla rezultatom 14:5.

Visoka prednost s poluvremena otvorila je treneru Havličeku mogućnost da u igri provjeri širinu svoje klupe koja je povjerenje i opravdala. Odlična obrana i visoka realizacija, kao i nova 7:0 serija nakon 29. minute donijela je Gospićanima pobjedu rezultatom 27:11.

Utakmica protiv HRK Karlovac otvorena je mini serijom protivničke ekipe. Gospićani su nakon 4. minute odgovorili serijom 4 uzastopna pogotka na koja su Karlovčani uzvratili. Do isteka 20. minute nova serija uzastopnih pogodaka Gospićana izjednačila je rezultat kod odlaska na predah (8:8).

Drugih 20. minuta igre gospićka je ekipa odigrala koncentrirano, s visokim postotkom realizacije i odličnom igrom u obrani. Na krilima odličnog Andreja Stilinovića sa 6 postignutih pogodaka Gospićani su rezultatom 22:16 upisali i drugu pobjedu kola.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC-GAZA 27:11 (14:5) – Sertić (6), Borovac L. (4), Milković (3), Maras (3), Borovac I. (2), Stilinović (2), Jerković (2), Duić (1), Jamičić (1), Jergović (1), Ratković Jo. (1), Matušan (1)

HRK KARLOVAC – RK GOSPIĆ 16:22 (8:8) – Stilinović (6), Milković (4), Borovac I. (4), Jerković (3), Jergović (2), Borovac L. (1), Ratković Jo. (1), Marković (1)