Susreti 8. kola 1. HRL Zapad za djevojčice U12 odigrani su u nedjelju, 16. travnja 2023. godine, u Buzetu. Rukometašice Gospića pobijedile su vršnjakinje iz Buzeta, dok su se igračice Rudara pokazale kvalitetnijom momčadi.

Po jedna pobjeda i poraz donijele su igračicama trenerice Antonije Matić nova dva boda s kojima su se djevojčice U12 smjestile na 9. mjesto tablice s 9 pobjeda i 7 poraza.

U subotu, 22.4.2023. godine su u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću na rasporedu dvije utakmice posljednjeg kola u kojoj igračicama Gospića trebaju dvije pobjede kako bi se plasirale na Završnicu PH, odnosno među 20 najboljih ekipa Hrvatske.

Utakmica protiv Buzeta bila je svih 40 minuta u znaku gospićkih rukometašica. Prvih 20 minuta Gospićanke su napravile 4:0 i 5:0 serije između kojih su Istrijanke postigle tek dva pogotka. Na predah se otišlo s rezultatom 9:2.

U nastavku susreta protivnice su pružale otpor sve do 32. minute nakon koje su mlade Ličanke postigle 9 uzastopnih pogodaka i utakmicu završile pobjedom od 24:8.

Susret protiv igračica Rudara donio je potpuno drugačiji omjer snaga. Već u prvih 20 minuta igre Labinjankama je dosuđeno 5 kaznenih udaraca koje su uspješno realizirale dok su igračice Gospića uspjele upisati tek 3 pogotka. Kraj poluvremena donio je rezultatski zaostatak od 6 pogodaka (3:9).

Nastavak susreta ponovno je obilježila čvrsta i borbena igra u kojoj su protivnice bile kvalitetnije i fizički moćnije. Posljednji sučev zvižduk obilježio je pobjedu rukometašica Rudara rezultatom 19:9.

U susretu protiv RK Buzet najboljom igračicom proglašena je Klara Luketić, dok je ista titula u utakmici protiv ŽRK Rudar pripala Luciji Starčević.

RK GOSPIĆ – RK BUZET 24:8 (9:2) – Halapa (6), Vukelić (6), Andrijević (2), Balenović (2), Došen (2), Luketić (2), Svetić-Balenović (2), Brkljačić (1), Fajdić (1)

ŽRK RUDAR – RK GOSPIĆ 19:9 (9:3) – Balenović (3), Halapa (2), Luketić (2), Mesić M. (1), Fajdić (1)