Utakmicu pretposljednjeg, 17. kola 2. HRL Zapad, seniori su u nedjelju, 16. travnja 2023. godine, odigrali u Karlovcu. Momčad HRK Karlovac 2 pokazala se u ovom ključnom trenutku boljom i kvalitetnijom momčadi „hladnije glave“ pa su tako igrači trenera Marina Bilića propustili priliku pobjedom napraviti pretposljednji korak za osvajanje 1. mjesta i ulazak u 1. ligu. Drugi poraz ove sezone smjestio ih je na 2. mjesto na tablici s 15 pobjeda i 30 osvojenih bodova.

Serija 4:0 Karlovčana na otvaranju susreta dovela je Gospićane u situaciju „hvatanja“ zaostatka. Nakon 18. minute 4 uzastopna pogotka igrače Gospića dovela je na minimalni rezultatski zaostatak (11:10). Padom koncentracije i isključenjem Cvjetkovića u 26. minuti protivnici su napravili novu 3:0 seriju i na predah se otišlo rezultatom 19:14 za ekipu Karlovca.

U nastavku susreta nervoza Gospićana i sabranost domaćina dovela je do 4 isključenja koja su Karlovčanima dala dovoljno prostora za povećanje prednosti s poluvremena. Rezultatski su obje momčadi u drugom poluvremenu postigle jednak broj pogodaka kao i u prvom što je, nažalost, Karlovcu donijelo pobjedu s visokih +10 za konačnih 38:28.

HRK KARLOVAC 2 – RK GOSPIĆ 38:28 (19:14) – Markić (9), Cvjetković (7), Krmpotić (4), Petrović (3), Pavelić (2), Merhar (1), Suknaić (1), Jelić (1)