Rukometaši trenera Mateja Udiljka u subotu, 15. travnja 2023. godine, odigrali su na Rabu susrete 10. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Rudar Adria Oil i RK Poreč. Unatoč borbenosti Gospićani su upisali dva poraza što ih je smjestilo na 8. mjesto u ukupnom poretku sa 4 pobjede, 1 neriješenim ishodom i 9 poraza.

Na samom otvaranju prve utakmice, u 2. minuti, igrači Rudara su napravili seriju 5:0 i otišli na +4 (1:5) što su rukometaši Gospića do isteka 20. minute uspjeli smanjiti na -3 (6:9).

Nakon predaha, dva uzastopna pogotka odličnog Milana Pintara, koji je postigao 10 pogodaka u 40 odigranih minuta, dovela su Gospićane na minimalni zaostatak. Iako su čvrstom igrom i odlučnošću rukometaši, danas pod vodstvom trenera Zvonimira Knežević, držali korak za protivnicima, nakon serije 5:0 u 33. minuti Rudar je otišao na visokih +7 što su maleni Ličani do kraja susreta protiv prvoplasirane ekipe smanjili na 5 pogodaka razlike (16:21).

Ekipa Rovinja također se pokazala prejakom za gospićke rukometaše koji su u prvih 20 minuta susreta postigli 5, dok su Rovinjani u gol „pospremili“ 11 pogodaka.

U nastavku utakmice igrači Rovinja napravili su seriju od 7 uzastopnih pogodaka, dok su Gospićani upisali tek 4 i 2 nerealizirana kaznena udarca. Nakon odigranih 40 minuta rezultat je bio 19:9 za male Istrijane.

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 16:19 (6:9) – Pintar (10), Matić (4), Umiljenović (1), Alibabić (1)

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ 19:9 (11:5) – Pintar (5), Matić (1), Hećimović (1), Pezelj (1), Alibabić (1)