Subota, 11. veljače 2023. godine, bila je dan za odigravanje susreta 5., 6. i 14. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije za djevojčice U12. Rukometašice Gospića u miješanom su sastavu u Rijeci odmjerile snage s vršnjakinjama Zameta, Cresa i Raba te su upisale jednu pobjedu i dva poraza.

Prvi susret igračice trenerice Antonije Matić otvorile su mini serijom od 2:0 i sve do 10. minute bile u vodstvu. Do kraja prvog dijela igrom su parirale protivnicama i na poluvrijeme otišle s minimalnim zaostatkom i rezultatom 13:12.

U nastavku susreta dva nerealizirana kaznena udarca i nekoliko tehničkih pogrešaka dalo je Riječankama priliku za prelazak u vodstvo koje je na kraju utakmice iznosilo +4 (22:18).

Nakon samo nekoliko minuta predaha Gospićanke su igrale drugi susret u kojem su već u prvom poluvremenu bile daleko moćnije od protivnica. Djevojčice s Cresa do odlaska na predah postigle su tek jedan pogodak i na poluvrijeme se otišlo s visokih +7 za igračice Gospića (8:1).

Iako su u drugom dijelu protivnice uspjele realizirati nešto više prilika (4), mlade Ličanke nisu posustajale te su utakmicu pobijedile rezultatom 17:5.

U utakmici protiv RK Rab, trećom u nizu, vidio se umor rukometašica trenerice Matić. Već od samog početka protivnice su bile koncentriranije i igrački jače od Gospićanki. Prvih 20 minuta susreta donio je Gospiću tek 6 realiziranih pogodaka dok su ih Rabljanke u mrežu pospremile čak 15.

Nakon predaha su, serijom 4:0, rukometašice Raba otišle na nedostižnu gol razliku, na koju mlade Gospićanke nisu uspjele odgovoriti te je susret završio rezultatom 24:9 za djevojčice s Raba.

Županijska liga izuzetno je dobra prilika za razvoj igrača i proširivanje kadra kvalitetnih igrača ekipe te veseli činjenica da su priliku dobile i iskoristile sve igračice čime će u skoroj budućnosti doći na još veći rukometni nivo.

Djevojčice U12 u trenutnom su poretku na 4. mjestu, s 3 pobjede, 2 poraza i 6 osvojenih bodova u 5 odigranih utakmica, što je 3 utakmice manje od prvoplasiranih ekipa.

ŽRK ZAMET – RK GOSPIĆ 22:18 (13:12) – Halapa (7), Mesić M. (5), Svetić – Balenović (2), Došen (2), Totić (1), Maras (1)

RK GOSPIĆ – RK CRES 17:5 (8:1) – Luketić (7), Mesić (2), Šubarić (2), Nikšić (2), Šapina (1), Totić (1), Došen (1), Halapa (1)

RK RAB – RK GOSPIĆ 24:9 (15:6) – Mesić M. (3), Halapa (3), Došen (1), Luketić (1), Blažević (1)