Dječaci trenera Ivana Jelića odigrali su u Rijeci u subotu, 11. veljače 2023. godine, susrete 1., 8. i 9. kola Lige Rukometnog saveza Ličko-senjske županije protiv vršnjaka Kozale, Senja i Kastva. U županijskoj ligi proširenog sastava, rukometaši Gospića su upisali jedan poraz i dvije pobjede te tako osvojili nova 4 boda.

Sve do 15. minute prvog dijela utakmice protiv MRK Kozala Gospićani su bili u minimalnom vodstvu. U posljednje 4 minute prvog poluvremena Riječani prave 4:0 seriju i na predah odlaze s rezultatom 11:8.

U drugom dijelu susreta Gospićani nisu uspjeli uhvatiti priključak te je susret završio pobjedom dječaka iz Rijeke 21:15.

Županijski derbi protiv Senjana bio je neizvjestan svih 40 minuta. Utakmica se igrala gol za gol, a mladi su Gospićani na predah otišli s minimalnom prednošću (6:5) s kojom su i završili susret (11:10). Čvrsta i izjednačena igra u ovom okršaju vidljiva je i u malom broju postignutih golova obje momčadi.

Utakmica protiv RK Kastav bila je u potpunosti u znaku gospićkih rukometaša. Osjetno slabiji protivnik i velika rezultatska prednost dala je priliku treneru Jeliću uvesti u igru dječake kojima je potrebno dodatno iskustvo odigravanja utakmica. U prvom dijelu susreta mladi Kastavci uspjeli su postići tek 1 pogodak dok su ih Gospićani u mrežu spremili 13.

U nastavku susreta nastavila se igra slična prvom dijelu u kojoj su rukometaši Gospića utakmicu priveli kraju rezultatom 23:5.

Mladi Gospićani u ukupnom poretku zauzimaju 3. mjesto sa sedam odigranih utakmica, 4 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 2 poraza i 9 osvojenih bodova.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 21:15 (11:8) – Rukavina (4), Sertić (4), Gučanin (2), Duić (2), Tomašić (1), Tomljenović (1), Tonković Javorina (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 11:10 (6:5) – Sertić (5), Duić (3), Stručić (1), Ratković (1), Rukavina (1)

RK GOSPIĆ – RK KASTAV 23:5 (13:1) – Brozičević (6), Sertić (4), Jurčić (2), Tomašić (2), Stručić (2), Ratković (2), Tonković Javorina (2), Vukelić (1), Tomljenović (1), Maras (1)