U Čavlima su u subotu, 11. veljače 2023. godine, odigrani susreti 9., pretposljednjeg, kola 1. HRL Zapad prije razigravanja za Završnicu Prvenstva Hrvatske. Igrači trenera Roberta Havličeka odigrali su utakmice protiv RK Mornar Dramalj – Crikvenica i RK Čavle te dvjema pobjedama upisali nova 4 boda na svoj konto.

Prvih 20 minuta susreta protiv igrača iz Crikvenice donijelo je čvrstu igru s obje strane pa se tako na predah otišlo s minimalnih +1 na strani Gospićana (10:9).

U drugom poluvremenu igrači Gospića su bili bolji, u 33. minuti proveli +4 (18:14) i ponovno u 36. (20:16) te u konačnici ostvarili pobjedu rezultatom 23:21.

Prvo poluvrijeme susreta protiv ekipe iz Čavla bilo je puno rezultatskih preokreta. Iako su Gospićani otvorili utakmicu dvjema serijama od 2:0 i 3:0 i imali +3 u 7. minuti, protivnici su napravili seriju od 4:0 i iskoristili dekoncentraciju Ličana. Izjednačena igra prekinuta je serijom 3:0 od strane igrača Gospića u 14. minuti što im je donijelo +3 (13:10) na kraju prvog poluvremena.

U drugom dijelu igrači trenera Havličeka nisu si dopustili lake pogreške i gol razlika se u 28. minuti susreta popela na visokih +8 (21:13). Protivnici nisu odustajali do posljednje minute ali nisu uspjeli dostići mlade Gospićani te je susret završio rezultatom 25:20.

Jedno kolo prije kraja prvog dijela ligaškog natjecanja dječaci U15 zauzimaju 4. mjesto na ljestvici s 15 odigranih utakmica, 12 pobjeda, 3 poraza i 24 osvojena boda.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ – CRIKVENICA 23:21 (10:9) – Stilinović (9), Ratković Jo. (5), Milković (4), Bukovac (3), Jerković (2)

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 20:25 (10:13) – Bukovac (9), Borovac L. (4), Ratković Jo. (3), Jerković (3), Milković (2), Ratković Ju. (1), Stilinović (1), Jergović (1), Koljđeraj (1)