Gradska sportska dvorana u Gospiću ugostila je u subotu, 11. veljače 2023. godine, susrete 6. kola 1. HRL Zapad za dječake U11. Gospićani su igrali protiv vršnjaka rukometnih klubova Viškova i Zameta te ostvarili dvije pobjede.

Već u 12. minuti susreta protiv RK Viškovo, nakon 5:0 serije, Gospićani su imali veliku prednost od 6:1. Čvrsta igra do kraja prvog poluvremena donijela je zadržavanje prednosti te su rukometaši Gospića na odmor otišli s +4 (10:6).

U nastavku utakmice, sve do 36. minute, mali su Ličani bili dominantni i podigli svoju prednost na +6 (16:10) čemu su doprinijele i obrane odličnog Nike Milkovića. Tu najveću prednost u utakmici Primorci su smanjili završnom serijom od 4:0, ali to nije ugrozilo pobjedu igrača Mateja Udiljka rezultatom 16:14.

Prvih 20 minuta susreta protiv rukometaša Zameta bilo je neizvjesno i rezultatski izjednačeno, a na predah se otišlo s minimalnih +1 na strani Gospićana (8:7).

Drugo poluvrijeme donijelo je čvršću igru domaćih rukometaša koji su prednost s poluvremena povećavali i u niti jednom trenutku nisu dopustili da se protivnik približi čime su ostvarili drugu pobjedu u danu, ovoga puta rezultatom 18:15.

Izuzetno veseli vidjeti napredak ove najmlađe generacije gospićkih rukometaša u ligaškim natjecanjima tijekom sezone 2022./2023. Ove pobjede pokazale su kako se trud i predan rad, kako dječaka tako i trenera, uvijek isplati.

Dječaci U11 ovim su pobjedama zauzeli 7. mjesto u ukupnom poretku, s 3 pobjede, 1 neodlučnim rezultatom, 6 poraza, te 7 osvojenih bodova u 10 odigranih susreta.

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 14:16 (6:10) – Pintar (8), Matić (2), Šolaja (2), Hećimović (2), Pezelj (1), Ratković (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 18:15 (8:7) – Pintar (7), Šolaja (6), Matić (4), Ratković (1)