Iza rukometašica trenera Vanje Antića dva su izuzetno naporna vikenda. U nedjelju, 7. travnja 2024. godine, u Zagrebu su odigrale susrete 8. kola 1. HRL Zapad protiv dvije vodeće ekipe lige, RK Lokomotiva Zagreb i RK Sesvete Agroproteinka. Dva poraza u spomenutom kolu djevojke su već slijedeće subote, 13. travnja 2024. godine, pred domaćom publikom nadoknadile odličnim predstavama i pobjedama u obje utakmice 6. kola 1. HRL Zapad protiv ŽRK Samobor i ŽRK Udarnik.

Utakmicu protiv ekipe Samobora otvorile su čvrsto igrom i serijom od 3 uzastopna pogotka. Odlučnost, zajedništvo i visoka motivacija vodila je rukometašice Gospića koje su unatoč dva nerealizirana kaznena udarca i nekoliko manjih pogrešaka u obrani na isteku 25. minute imale vodstvo rezultatom 14:12.

Nastavile su Gospićanke s odličnom igrom i u nastavku susreta. Vođene još jednom odlične Anje Rukavina s 10 postignutih golova serijama 3:0 u 29. i 4:0 nakon 33. minute podigle su rezultatsku prednost na visokih +8 (23:15). Do kraja utakmice protivnice su prednost neznatno smanjile i rukometašice trenera Antića upisuju pobjedu rezultatom 28:23.

Nizom serija od 2 i 3 uzastopna pogotka gospićke su igračice protiv jakih protivnica ŽRK Udarnik do 20. minute imale rezultat „na svojoj strani“ (14:7). Nakon pogotka protivničke igračice u spomenutoj minuti pa do kraja prvog poluvremena Gospićanke upisuju novu 5:0 seriju i odlaze na predah s uvjerljivim rezultatom 19:8.

Vođene glasnom podrškom s tribina djevojke nastavljaju prikazivati odličnu igru i dominaciju na terenu i u drugom dijelu utakmice. Sara Vukelić s 9 i Anja Rukavina s 8 realiziranih šuteva uvelike su doprinijele vodstvu od 19 pogodaka razlike (33:14) 10 minuta prije kraja susreta. Ova odlična i inspirirajuća igra donijela je važnu pobjedu rezultatom 33:20 koja djevojčicama U15 Rukometnog kluba „Gospić“ otvara vrata prema Završnici PH.

Četiri su nagrade najkorisnijih igračica svoje ekipe u posljednja dva vikenda otišle u ruke igračica Gospića. Prethodni vikend je u utakmici protiv RK Sesvete Agroproteinka to bila Sara Vukelić, dok je protiv RK Lokomotiva Zagreb istu čast zaslužila Anja Rukavina.

U domaćim utakmicama protiv ŽRK Samobor najboljom se pokazala Marta Kulaš, a u onoj protiv ŽRK Udarnik Sara Vukelić.

S ukupno 19 osvojenih bodova djevojčicama rođenim 2008. i 2009. godine do plasmana na Završnicu PH preostaje za odigrati tek 1 kolo u kojem imaju za odigrati 2 utakmice iz koje se traži jedna pobjeda.

RK SESVETE AGROPROTEINKA – RK GOSPIĆ 28:17 (15:10) – Vukelić S. (5), Dumičić (3), Vukelić M. (2), Rukavina (2), Franić (1), Benković (1), Kulaš (1), Šulentić (1), Pavelić (1)

RK GOSPIĆ – RK LOKOMOTIVA ZAGREB 28:45 (16:21) – Rukavina (12), Kulaš (5), Dumičić (4), Vukelić S. (2), Franić (2), Benković (1), Šulentić (1), Pavelić (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK SAMOBOR 28:23 (14:12) – Rukavina (10), Kulaš (5), Vukelić S. (4), Faflja (4), Dumičić (3), Šulentić (2)

ŽRK UDARNIK – RK GOSPIĆ 20:33 (8:19) – Vukelić S. (9), Rukavina (8), Dumičić (6), Faflja (5), Franić (3), Kulaš (2)